Biurowiec Starostwa Powiatowego, ul. Tadeusza Kościuszki 131 (rozbudowa)

Biurowiec Starostwa Powiatowego, ul. Tadeusza Kościuszki 131 (rozbudowa)

Wrocław/Przedmieście Oławskie/Tadeusza Kościuszki 131
REKLAMA

O inwestycji Biurowiec Starostwa Powiatowego, ul. Tadeusza Kościuszki 131 (rozbudowa)

Biurowiec Starostwa Powiatowego we Wrocławiu ma kształt litery L. Rozbudowa polega na dobudowie do istniejącego budynku dodatkowego skrzydła, tak aby cały kompleks przypominał literę C.
Napisz komentarz
Orzech
Orzech
+3
Orzech
1.02.2013 - Dobre wkomponowanie w otoczenie:

60689_1000x.jpg
Orzech
Nocne widoki:

367356.jpg
Foto: Wacław Grabowski - http://wroclaw.hydral.com.pl
Jan Augustynowski
08 grudnia 2009, autor: Maciek Raińczuk

Władze wrocławskiej Platformy Obywatelskiej zarzucają staroście wrocławskiemu Andrzejowi Wąsikowi zbytnią rozrzutność przy budowie nowej siedziby powiatu. - Jest jedno miejsce, gdzie się nie oszczędza. Złote klamki, aluminium, piękny budynek. To powiat ziemski wrocławski - mówi Jacek Protasiewicz z PO.

W poniedziałek władze powiatu przeniosły się z gmachu przy Podwalu na ul. Kościuszki 129.W tym samym czasie, we wrocławskim biurze Platformy obywatelskiej, Jacek Protasiewicz, przewodniczący PO w naszym mieście wraz z radnymi powiatowymi partii ostro skrytykowali starostę Andrzeja Wąsika.- Wtedy, kiedy drogi są dziurawe, kiedy remonty są odkładane, starosta powiatu Andrzej Wąsik postanowił zbudować nowy siedzibę - grzmiał Jacek Protasiewicz. - Zadłuża powiat wrocławski z poziomu 0% do poziomu 50% po to, żeby zbudować sobie wygodniejszy gabinet. Robi to jeszcze najdroższej jak to tylko możliwe, bo kiedy rozpoczęli cała inwestycje, ceny były najwyższe.

Radny Andrzej Jamrozik poinformował, że w 2007 roku zadłużenie wynosiło 0%, zaś pod rządami nowej ekipy wzrosło o 35 milionów złotych, co przy budżecie niecałych 75 mln, stanowi 50%. Przypomniał też, że gdy sięgnie ono 60% i osiągnie górny limit, wtedy trzeba będzie wprowadzić zarząd komisaryczny. - Ten budynek zdaniem naszym, ale również fachowców, jest 10 milionów tańszy niż koszt budowy - mówił radny. - Teoretycznie, jeżeli byśmy chcieli ten budynek sprzedać, to jego wartość jest o jedną trzecią niższa. Jest droższy jeszcze o wartość gruntu, czyli również kilkanaście milionów złotych - kończył.Przewodniczący Jacek Protasiewicz mówi o tym, że Platforma od samego początku oprotestowywała tę decyzje i głosowała przeciwko niej, a do tego apelowała, prosiła i namawiała. - To wszystko jest w protokołach - mówi szef wrocławskiej PO. - Pan starosta był na te argumenty głuchy, dlatego od przyszłego roku rozpoczynamy kampanię informacyjną skierowana do mieszkańców powiatu, gdzie wykażemy w liczbach i obrazkach na co nie zostały przeznaczone pieniądze, a na co poszły np. na nowa siedzibę.Starosta Andrzej Wąsik wyjaśnia, że to wszystko dlatego, bo w przyszłym rok odbędą się wybory samorządowe. Na propozycję wynajmowania siedziby sugerowaną przez PO jako lepsze rozwiązanie odpowiada, że równowartość wydanych na nową siedzibę pieniędzy starczyłaby jedynie na 7 lat najmu. - Nie jestem fachowcem, ale posługuje się opiniami rzeczoznawców - mówił nam starosta. - Przez 3 lata PO nie przedstawiła żadnego pomysłu, są na okrągło przeciw wszystkiemu, ale już się do tego przyzwyczaiłem. Jestem wdzięczny za reklamowanie mnie. Robią mi kampanię wyborczą. Dziwi mnie jednakże postawa radnego Jamrozika, będącego członkiem zarządu za poprzedniej kadencji i był wtedy za budową nowej siedziby - kończy Andrzej Wąsik.

Źródło: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,po- ... 6-951.html
Charlie
03 grudnia 2009, autor: Maciek Raińczuk

7 grudnia Starostwo Powiatu przeniesie swoją siedzibę z Podwala na Kościuszki. W nowym budynku znajdzie się m.in. specjalnie zaprojektowana sala Wydziału Komunikacji wyposażona w 16 okienek obsługi klienta, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, czy Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Na parterze nowego budynku powiatu znajdzie się Biuro Obsługi, w którym petenci będą mogli zasięgnąć informacji w każdej sprawie, a także zostawić korespondencje do poszczególnych wydziałów i komórek starostwa. Poza tym na najniższej kondygnacji siedziby umiejscowiony zostanie Wydział Komunikacji, gdzie do dyspozycji interesantów oddanych zostanie 16 stanowisk, w których będzie można załatwić sprawy z zakresu rejestracji pojazdów, wydawania praw jazdy, czy udzielania licencji i zezwoleń w transporcie drogowym. W znajdującej się na parterze kasie klienci uiszczą opłaty: skarbowe, z tytułu opłat komunikacyjnych, za wydanie prawa jazdy, karty wędkarskiej, dziennika budowy.

Sekretariat Zarządu Powiatu Wrocławskiego znajdziemy na pierwszym piętrze. To tu możemy umówić się na spotkanie ze Starostą, Wicestarostą lub Sekretarzem Powiatu, ale także zasięgnąć informacji na temat prac Zarządu Powiatu Wrocławskiego. Na pierwszej kondygnacji znajdzie się również Zespół ds. Promocji Powiatu, w którym jego pracownicy udzielą zainteresowanym szczegółowych informacji na temat Powiatu. Na wniosek zainteresowanych wydane zostaną materiały promocyjne. Oprócz tego na tym samym poziomie swoją siedzibę będzie miał Wydział Architektury i Budownictwa. To tam załatwimy wydawanie pozwolenia na budowę i rozbiórkę obiektów oraz zaświadczenia o samodzielności lokali.

Na drugim piętrze znajdzie się Biuro Rady Powiatu i siedziby: Wydziału Dróg i Transportu, Wydziału Ochrony Środowiska, Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Organizacyjnego oraz Powiatowy Rzecznik Ochrony Praw Konsumentów

Dwa poziomy wyżej umiejscowiony zostanie Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, w którym załatwimy m.in. sprawy dotyczące kierowania nieletnich do młodzieżowych ośrodków socjoterapii oraz młodzieżowych ośrodków wychowawczych, czy nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Oprócz Starostwa w budynku przy ul Kościuszki 129, swoją siedzibę będą miały również: Powiatowy Zakład Katastralny, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Źródło: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,now ... 6-917.html
REKLAMA