Osiedle Przystań Królewiecka

Osiedle Przystań Królewiecka

Wrocław/Maślice/Wołodyjowskiego
REKLAMA
inwestorSagaris Constructions Sp. z o.o.
projektantArche Sp. z o.o.
realizacja inwestycjiIII kw. 2020
wykonawcaSagaris Constructions Sp. z o.o.

O inwestycji Osiedle Przystań Królewiecka

Sagaris buduje Przystań Królewiecką przy ulicy Wołodyjowskiego na wrocławskich Maślicach. Złożą się na nią trzy dwupiętrowe budynki z antresolami. Powierzchnia użytkowa każdego z nich wyniesie 1550 mkw. W dwóch z nich znajdzie się po 36 mieszkań, a w trzecim 30. Kawalerki będą dostępne w metrażach 25-32 mkw., lokale dwupokojowe od 30 mkw. (najczęściej salon z aneksem plus sypialnia, 34-37 mkw.), trzypokojowe od 49 mkw., a czteropokojowe od 70 mkw. Do mieszkań na parterze będą przynależeć ogródki o powierzchni do ponad 120 mkw. Deweloper zaplanował windy, komórki lokatorskie i 113 miejsc postojowych w garażu podziemnym, a na zewnątrz – stojaki rowerowe.
Napisz komentarz
magdalena(gość)
Sagaris nie jest uczciwym deweloperem. Termin odbioru mieszkań Przystań Królewiecka I zamiast obiecywanego przełomu luty/marzec 2021 (zgodnie z notarialną Umową Deweloperską do 30.04.2021) nastąpił w listopadzie 2021. Ponadto deweloper odmawia zapłaty kary umownej za zwłokę (notabene kwoty stosunkowo niewielkiej, bo przez niego ustalonej w Umowie Deweloperskiej). Zasłania się pandemią Covid traktując ją jako siłę wyższą – o której niby nie wiedział w październiku 2020 (wtedy podpisywana była Umowa Deweloperska), chociaż o Covidzie media trąbiły od stycznia 2020 r. Sagaris tworzy czasem pisma, chyba na ewentualny własny użytek sądowy. O rekompensacie polegającej na odroczeniu ostatniej płatności pisze, gdy całą kwotę za mieszanie zapłaciłam. A mój mail, na czym faktycznie ma polegać ta rekompensata – ignoruje (ogólnie co do zasady po zakupie mieszkania – większość maili jest ignorowana). W innym piśmie obiecuje w ramach rekompensaty – możliwość oględzin swojego mieszkania. Po udanym połączeniu telefonicznym, pani z biura prosi o maila. A mail – oczywiście jest zignorowany. Termin oględzin nie został wskazany. Treść umowy końcowej została przesłana zaledwie jeden dzień roboczy przed podpisaniem (i to jeszcze nie w formie zindywidualizowanej, tylko ogólny wzór ze wszystkimi opcjami). Umowa Sprzedaży zawierała m.in. oświadczenie o przedstawieniu mi Umowy z Zarządcą Nieruchomości. Pomimo prośby o przesłanie treści Umowy z Zarządcą Nieruchomości – nie została mi ona przedstawiona do momentu zawarcia aktu notarialnego, ani w ogóle (choć minął już prawie miesiąc). Sagaris nie szanuje swoich klientów. Kłamie. Nie dotrzymuje słowa. Ignoruje. Zakłada, że (po zakupie mieszkania) jesteśmy na jego łasce.
Mieszkaniec(gość)
Sagaris największe dno jakie można spotkać opóźnienie roczne robienie pod górę na każdym kroku, nieumiejętne pomiary, garaż wykupiony nie nadający się do użytku że względu na źle pomiary, poprawia jeden wjazd i to chcą zrzucić koszta na mieszkańców. Ominąć szerokim łukiem.....
Kamil(gość)
Deweloper kontaktuje się podając termin ustalony przez niego bez porozumienia z klientami na za tydzień. Dodatkowo opóźnienia z winy dewelopera prawie roku od wstępnych odbiorów. Czy ktoś z klientów jest zainteresowany pozwem zbiorowym? Ja planuję taki pozew składać. Ilość absurdów oraz błędów z winy dewelopera jest olbrzymia, nie widać też chęci dojścia do porozumienia poza lakonicznymi emailami. Deweloper nie zauważa kosztów ponoszonych przez klientów z winy ich przeciągajacych się odbiorów.
El(gość)
Witam. Ponoć przyszło pismo od Developera że są w impasie i nawet już nie podają kolejnej daty odbioru. Czy jakiś pozew zbiorowy już się szykuje?
magya(gość)
Nie polecam dewelopera Sagaris. Inwestycja miała zakończyć się w grudniu 2020 r., jest połowa września i ciągle brak terminu odbioru. Twierdzą, że "wkrótce" i tak cały rok człowiek trwa w gotowości, że marzec, że kwiecień, że maj, czerwiec, lipiec, sierpień ... a teraz czekamy na październik. Nawet uczciwie nie chcą powiedzieć, co jest źle zrobione, że pozwolenia na użytkowanie nie mogą otrzymać przez 9 miesięcy...
AS(gość)
@
Daniel
(gość)
Nie polecam firmy SAGARIS. Planowane ukończenie inwestycji Grudzień 2020 oddanie kluczy Max do Marca 2021. Mamy koniec czerwca A dalej nie widać końca. Rzekomo gaz nie jest podłączony, rzekomo Covid i opóźnienia. Najlepsze jest to że mam maile od tych oszukiwaczy z Grudnia 2020 i Lutego 2021 w których twierdzą że wszystko jest ok i kończą zgodnie z terminem po czy kilka dni później dostajemy maila że z powodu COVID-19 wystąpiły spore opóźnienia. Niestety do tej pory nie są w stanie powiedzieć kiedy będzie zakończenie i oddanie. Już dwie firmy rezerwowaliśmy do wykończenia mieszkania ale jak słyszą teraz SAGARIS to nikt wykończenia nie chce się podjąć. Uważajcie i nie wierzcie SAGARISOWI. A Ci co kupili powinni wystąpić z pozwem zbiorowym o odszkodowanie!
To jest skandal żeby tak traktować klientów. Zero informacji o terminie odbioru mieszkań. Również czekamy i nie możemy ustalić z żadną ekipą terminu robót wykończeniowych. Obiecanki cacanki Sagarisa, że na początku sierpnia dadzą klucze, a mamy już koniec sierpnia i nadal cisza w temacie. Chętnie przyłączymy się do zbiorowego pozwu.
REKLAMA