[Szczawno-Zdrój] Obwodnica miasta

REKLAMA

O inwestycji [Szczawno-Zdrój] Obwodnica miasta

Obwodnica Szczawna-Zdroju koło Wałbrzycha
Napisz komentarz
Orzech
Będą konsultować ws. obwodnicy

Wracamy do sprawy budowy drugiego etapu obwodnicy Szczawna- Zdroju i Wałbrzycha.

Posłuchaj: http://www.prw.pl/articles/view/34730/b ... -obwodnicy
Orzech
Jazda w ciemnościach

Obwodnica Szczawna-Zdroju kosztowała 30 mln zł, powstawała pół roku, jest równa i gładka - sęk w tym, że nikt jej nie chce oświetlić. Gminy, przez które przebiega droga nie chcą przejąć latarni od wojewódzkiego Zarządu Dróg, bo ich zdaniem lamp jest za dużo i oświetlenie będzie sporo kosztować. Tylko w przypadku Starych Bogaczowic to około 18 tys. zł rocznie. Sprawa trafi do sądu.

Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... h/11636790
Orzech
Obwodnica jest, oświetlenia nie ma

Kierowcy po drodze wokół Szczawna-Zdroju muszą jechać w kompletnych ciemnościach.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie porozumiała się w tej sprawie z właścicielem części terenu, gminą Stare Bogaczowice. Jej wójt, Leszek Świętalski, mówi, że oświetlać drogę będzie jeżeli tylko otrzyma informacje o tym, które latarnie należą do niego.

Posłuchaj: http://www.prw.pl/articles/view/27794/o ... nia-nie-ma
Orzech
Obwodnica Szczawna-Zdroju

Kierowcy doczekali się pierwszego, trzykilometrowego, odcinka obwodnicy Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha zarazem. Kosztował budżet województwa 29 mln zł. W poniedziałek zapowiedziano także budowę następnych odcinków.

Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... u/10215195
Pan Tomasz
Dziś jechałem otwartą drogą i ogólnie jedzie się bardzo przyjemnie :) Choć niewiele widziałem co jest wokól z powodu mgły. Bardzo brakuje łącznika do Al. Podwale, mam nadzieje, że takowy kiedyś powstanie.
Orzech
[quote:3v85rzzn] W poniedziałek otworzą obwodnicę Szczawna-Zdroju

O godz. 9 w poniedziałek zostanie otwarta nowa obwodnica Szczawna-Zdroju. Uroczystość zaplanowano na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 375 i 376 na terenie obwodnicy.

Budowa obwodnicy kosztowała ponad 33 mln zł, z czego połowę stanowiło unijne dofinansowanie. Droga ma prawie 2,5 km długości.

Nowa trasa ma przyczynić się do wzrostu aktywności turystycznej, rozwoju gospodarczego subregionu wałbrzyskiego i ułatwić połączenie m.in. z drogą krajową nr 35 prowadzącą do Wrocławia.

Wyprowadzenie tranzytu poza obszar uzdrowiska ma też zredukować jego negatywny wpływ na środowisko w Szczawnie-Zdroju.
[/quote:3v85rzzn]

Żródło: Gazeta Wyborcza
REKLAMA