Żernicki Park Sportu i Rekreacji

Żernicki Park Sportu i Rekreacji

Wrocław/Żerniki/Kardamonowa
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Żernicki Park Sportu i Rekreacji

O inwestycji Żernicki Park Sportu i Rekreacji

Żernicki Park Sportu i Rekreacji powstaje dzięki zwycięskim projektom we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Zagospodarowany zostanie teren o powierzchni ponad 1,2 hektara.

W jego centralnej części powstaną stok saneczkowy wysoki na 3 m oraz dwa place zabaw: dla dzieci w wieku 3-7 lat i 6-14. Na pierwszy (ogrodzony) złożą się karuzela, domek ze zjeżdżalnią, zestaw do zabawy w piasku oraz dwie huśtawki na sprężynie. Drugi utworzą potrójna huśtawka i urządzenie do wspinaczki. Za to w południowej części znajdzie się drewniany taras widokowy o szerokości 6 m. Projektowane ścieżki mają umożliwić dojście do wszystkich atrakcji od ul. Rumiankowej i Kardamonowej.

Inwestycja zakłada również utworzenie chodnika przy ul. Rumiankowej, okrągłego placu i placyków wypoczynkowych (przy ścieżkach i placach zabaw) oraz dostarczenie elementów małej architektury: 16 ławek, 4 leżaków, 2 tablic regulaminów i po 8 śmietników oraz stojaków na rowery.

Do zadań wykonawcy należy też uporządkowanie terenów zielonych. Następnie posadzi 74 drzewa liściaste, 67 krzewów iglastych i 433 liściaste, 1651 bylin i traw rabatowych. Ponadto założy 6810 mkw. trawnika.

W przyszłości zostanie zrealizowany także drugi etap inwestycji, czyli budowa ścieżki rowerowej.
Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Mariusz Bartodziej
REKLAMA