Pierwsza galeria dopiero za dwa lata

Pierwsza galeria dopiero za dwa lata

Jaworzno
REKLAMA

Wraz z końcem 2012 roku rozpoczną się prace budowlane na terenach zlokalizowanych przy ulicy Rzemieślniczej, Kolejowej i Gdańskiej w Jaworznie, gdzie powstanie pierwsza w mieście galeria handlowa.

 

Budowa zostanie zakończona na przełomie 2013 i 2014 roku. Inwestorem jest firma P.A. Nova SA i GC Investment SA. Pierwsza pochodzi z Gliwic a druga z Katowic. Galeria stanie naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, jaj całkowita powierzchnia wyniesie 36 tysięcy mkw. Wewnątrz powstanie około 130 sklepów i punktów gastronomiczno-usługowych. Obiekt będzie się składał z dwóch kondygnacji: na parterze znajdzie się m.in. market, pralnia chemiczna, a także sklepy z modą i butiki, drugie piętro przeznaczono na sklepy ze sprzętem elektronicznym, wielosalowe kino i punkty gastronomiczne.

 

Odbywają się już pierwsze rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni w galerii. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to umowy z głównymi najemcami zostaną podpisane w I kwartale tego roku. Za proces komercjalizacji odpowiedzialny jest Dział Ekspansji P.A. Nova, a także, pochodząca z Warszawy, firma Retail Concept.

REKLAMA

 

Być może prace budowlane ruszyłyby szybciej, ale główny inwestor, firma P.A. Nova, jest w trakcie budowy galerii w Kluczborku (otwarcie w sierpniu tego roku) i Kędzierzynie-Koźlu (otwarcie we wrześniu tego roku). Dopiero po zakończeniu rozpoczętych inwestycji inwestor przystąpi do pracy przy obiekcie w Jaworznie.

 

mk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA