Jeden z najsłynniejszych polskich hoteli Sofitel Grand Sopot zostanie sprzedany?Foto: DerHexer - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Jeden z najsłynniejszych polskich hoteli Sofitel Grand Sopot zostanie sprzedany?

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jeden z najsłynniejszych polskich hoteli, zabytkowy Sofitel Grand Sopot zostanie sprzedany? Jak poinformował portal trojmiasto.pl obiekt ma wkrótce zmienić właściciela. Kiedy dojdzie do transakcji?

Według portalu trojmiasto.pl, transakcja ma zostać sfinalizowana do końca stycznia 2024 r. Dotychczasowy właściciel tego historycznego obiektu, międzynarodowa Grupa AccorInvest nie chce udzielać żadnych informacji w tej sprawie. Trójmiejski portal poinformował też, że po publikacji artykułu rzeczniczka Orbisu zdementowała informację jakoby hotel Sofitel Grand Sopot został sprzedany. Cena ma wynosić 70 milionów euro.

Trojmiasto.pl poinformował o planach transakcji sprzedaży w oparciu o informację, jaką w październiku podała znana światowa agencja informacyjna Bloomberg, która poinformowała, że Grupa AccorInvest posiada na sprzedaż nieruchomości pod marką Sofitel w Paryżu, pięć hoteli pod marką Ibis, które zlokalizowane są w Wielkiej Brytanii, hotel w Holandii oraz hotel Sofitel w Europie Środkowej

REKLAMA

Ponadto trojmiasto.pl powoływał się też w swoim w swoim artykule, że informację o transakcji sprzedaży słynnego Sofitel Grand Sopot otrzymał też od jednego z menedżerów hotelu.

Czy tak stanie się rzeczywiście? Czy jeden z najsłynniejszych, legendarnych polskich hoteli zmieni właściciela? Przekonamy się już wkrótce. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie z pewnością jedną z najciekawszych tego typu na polskim rynku nieruchomości hotelowych w ostatnich kilkunastu latach.

Zdjęcie główne w artykule: DerHexer - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA