Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we WrocławiuAdobestock

Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jeden z największych polskich deweloperów – Develia S.A. z Wrocławia zakupił kolejną nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska.

Jak informuje Develia S.A., w czwartek 5 maja 2022 r. spółka jako kupujący zawarła w formie aktu notarialnego umowę sprzedaży, na podstawie której nabyła prawo własności zabudowanej nieruchomości położonej we Wrocławiu przy ul. Legnickiej.

Powierzchnia nieruchomości gruntowej będącej przedmiotem transakcji wynosi 0,5338 ha. Cena za nieruchomość została określona na kwotę 35.000.000,00netto, powiększona o należy podatek od towarów i usług VAT, tj. kwotę 43.050.000,00 zł brutto.

REKLAMA

Develia S.A. zamierza na zakupionej nieruchomości zrealizować projekt inwestycyjny z szacowaną ilością ok. 270 lokali mieszkalnych. Planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w ramach tego projektu inwestycyjnego to IV kwartał 2023 roku. Deweloper nie ujawnił informacji, którą konkretną działkę przy ul. Legnickiej nabył.

O inwestorze:

Develia S.A. to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. mkw.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
Zorro(gość)
Ale o co chodzi ??? Reklama za free?
Orzech
@
wojti
(gość)
coś Ty to za trudne aby dodać najważniejszą informację :)
To jest komunikat giełdowy. Develia nie podała dokładnej lokalizacji. Nieoficjalnie, prawdopodobnie chodzi o działkę przy parkingu Magnolia Park - prawa skrajna strona, tam gdzie są te warsztaty itp: https://zapodaj.net/images/8303b12b3c4a8.jpg
wojti(gość)
@
Leon
(gość)
Może jakaś informacja o którą działkę chodzi?
coś Ty to za trudne aby dodać najważniejszą informację :)
Leon(gość)
Może jakaś informacja o którą działkę chodzi?
REKLAMA