Katowice: Galeria Libero – otwarcie w trzecim kwartale roku, a 90% powierzchni już wynajętafot. aszatkowska

Katowice: Galeria Libero – otwarcie w trzecim kwartale roku, a 90% powierzchni już wynajęta

Klaudia Nowicka
Klaudia Nowicka
REKLAMA
W okresie jesiennym zostanie otwarta galeria Libero w Katowicach, w okolicy ulic Kościuszki i Kolejowej. Na przełomie marca i kwietnia do centrum handlowego wejdą pierwsi najemcy i rozpoczną prace nad swoimi lokalami. 
Materiały inwestora

fot. aszatkowska
Termin otwarcia z wiosny odroczono o kilka miesięcy. Obiekt ma zostać oddany do użytku na przełomie sierpnia i września. Najemcy wraz z inwestorem wspólnie podjęli decyzję o przesunięciu terminu. Na miejscu prowadzone są prace instalacyjne, prawie gotowy jest parking. Jednym z pierwszych najemców, który rozpocznie prace adaptacyjne będzie Helios. 
REKLAMA
Do finalizacji projektu pozostało jeszcze wiele miesięcy pracy, jednak już teraz Libero ma już niemal skompletowaną listę najemców, a poziom komercjalizacji centrum handlowego wyniósł 90 procent. Obiekt połączy strefę mody, sportu, rozrywki i gastronomii, na którą przeznaczone będzie całe trzecie piętro. 

W, mierzącej 42 tys. mkw., galerii docelowo pojawi się aż 150 sklepów, punktów usługowych oraz kawiarnie, cukiernie i restauracje. Nie zabraknie kina, czy klubu fitness. Obok kompleksu powstanie pięciokondygnacyjny parking, a przed nim plac miejski z fontannami, amfiteatrem, czy skate parkiem. Autorem projektu jest pracownia MOFO Architekci.
Wśród najemców znalazły się takie marki jak: Piotr i Paweł, Media Markt, H&M, Forever 21, Simple, Smyk, Ryłko, Wojas, CCC, Big Star, Empik, Flying Tiger, Pizza Hut, KFC, Rossmann, Pandora, Apart, Sizeer oraz Starbucks.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA