Koleje Mazowieckie sprzedały dawny biurowiec w centrum WarszawyGoogle Maps

Koleje Mazowieckie sprzedały dawny biurowiec w centrum Warszawy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejom Mazowieckim udało się w sprzedać biurowiec wraz z działką na terenie warszawskiego Śródmieścia, przy ul. Solec 57 (Powiśle).

Przedmiotem sprzedaży była nieruchomość zabudowana - (powierzchnia terenu 0,2748 ha, powierzchnia zabudowy użytkowej 3 432,12 mkw. (księga wieczysta KW nr WA4M/00439059/9)). Nieruchomość graniczy z nieruchomościami zabudowanymi budynkami wielorodzinnymi oraz parafii rzymsko-katolickiej. Dla terenu brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Sporządzany jest projekt planu Powiśle Południowe. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m. st. Warszawy, teren ten zaliczony został do strefy śródmieścia funkcjonalnego.

Cena wywoławcza netto nieruchomości wynosi: 35 550 000,00 zł. Do ceny sprzedaży miał zostać doliczony podatek VAT zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu sprzedaży.

Nowym nabywcą nieruchomości został trójmiejski deweloper Moderna Holding. Koleje Mazowieckie podpisały umowę sprzedaży w dniu 15 kwietnia.

REKLAMA

Przypomnijmy, Koleje Mazowieckie kupiły budynek przy ul. Solec 57 w 2014 roku w przetargu ustnym z przeznaczeniem pod siedzibę spółki za 22 mln od swojego właściciela, czyli Urzędu Marszałkowskiego. Wcześniej znajdowała się w nim siedziba Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Potem rozpoczął się wart 12 mln zł remont, który miał potrwać do końca 2016 roku.

Koleje Mazowieckie planowały tu przenieść swoje biura z dzierżawionej od PKP SA siedziby przy ul. Lubelskiej 26, przy stacji Warszawa Wschodnia, która była dla tego przewoźnika za mała i za bardzo przestarzała jak na jego potrzeby.

Jaka przyszłość czeka budynek przy ul. Solec 57?

Nowy właściciel obiektu Moderna Holding ma na swoim koncie dużo inwestycji zrealizowanych w segmencie premium, w tym kilka udanych rewitalizacji. Wśród nich znajduje się między innymi wielokrotnie nagradzane budynki: warszawska kamienica Moderna Powiśle (ul. Zajęcza 1a) czy budynek Banku Polskiego w centrum Gdyni. Obiektom tym Moderna Holding nadała nowe życie, pamiętając jednak o zachowaniu charakteru dawnej architektury. Jest szansa, że podobnie stanie się z budynkiem przy ul. Solec 57 w Warszawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA