Kolejna nowa inwestycja Panattoni na Dolnym Śląsku. Tym razem w Zgorzelcuźródło: Panattoni

Kolejna nowa inwestycja Panattoni na Dolnym Śląsku. Tym razem w Zgorzelcu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wystartował z realizacją Panattoni Park Zgorzelec o powierzchni ok. 70 000 m kw. To kolejna inwestycja dewelopera w regionie przygranicznym z Niemcami, dedykowana rozwiązaniom 3 PL. 
Park ma już pierwszego najemcę – firmę ID Logistics, która zajmie 44 500 mkw. na potrzeby realizacji operacji dla sektora e-commerce. Panattoni zapowiada również podniesienie standardu certyfikacji inwestycji do BREEAM na poziomie Excellent.
Jeszcze bliżej Niemiec – niespełna 4 km od autostradowego przejścia granicznego Jędrzychowice-Ludwigsdorf i niecały 1 km od Węzła Zgorzelec na A4 – tu powstaje Panattoni Park Zgorzelec. Najnowsza inwestycja dewelopera w ramach dwóch budynków dedykowana jest wielu najemcom, zwłaszcza operatorom logistycznym działającym w oparciu o model 3PL. Przykładem tego jest obecność w parku ID Logistics. Firma funkcjonuje na 5 kontynentach, w 18 krajach - w tym w Polsce, gdzie zarządza 13 centrami logistycznymi. W Panattoni Park Zgorzelec wynajęła 44 500 mkw., na których będzie prowadzić procesy dedykowane realizacji zamówień internetowych swojego klienta.
- Strategiczne położenie Zgorzelca na mapie Europy, tuż przy granicy polsko-niemieckiej z doskonałą dostępnością infrastruktury drogowej o zakresie paneuropejskim sprawi, że Panattoni Park Zgorzelec stanie się ważnym ośrodkiem logistycznym nie tylko dla polskich przedsiębiorstw, ale i zachodnich sąsiadów – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni o najnowszej realizacji i dodaje: - Cieszy nas, że dzięki tej inwestycji wesprzemy rozwój ID Logistics.
REKLAMA
- Tempo uruchamiania naszych nowych magazynów na świecie nadal jest dynamiczne, a jako Grupa na bieżąco otrzymujemy zaproszenia do składania ofert, szczególnie w zakresie obsługi e-commerce. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu całej Grupy ID Logistics, a także zaangażowaniu polskiego zespołu, utrzymujemy stabilny poziom rozwoju biznesu, który nie zatrzymał się nawet podczas pandemii. Najlepszym dowodem na to jest nasza obecność w Panattoni Park Zgorzelec, a także kolejne planowane wzrosty w 2021 r. - komentuje Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics.
Panattoni Park Zgorzelec o powierzchni ok. 70 000 mkw. w ramach dwóch budynków (45 000 mkw. oraz 25 000 mkw.) powstaje tuż przy DK 30, niespełna kilometr od Węzła Zgorzelec na A4. Autostrada należy do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego łączącego Niemcy, Polskę i Ukrainę, którego rola rośnie zwłaszcza w kontekście rewitalizacji „Jedwabnego szlaku”. Panattoni Park Zgorzelec powstaje na inwestycyjnych terenach miasta i jest optymalnie dopasowany do wymogów magazynowych klientów z różnych branż.
Źródło: Panattoni

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA