Kolejna nowa, wielka inwestycja amerykańskiej firmy Hillwood na Dolnym ŚląskuHillwood

Kolejna nowa, wielka inwestycja amerykańskiej firmy Hillwood na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Na Dolnym Śląsku powstanie kolejna nowa, wielka inwestycja amerykańskiej firmy Hillwood. Tym razem w północnej części województwa dolnośląskiego, w pobliżu granicy z województwem wielkopolskim, tuz przy drodze szybkiego ruchu S5, łączącej Wrocław z Poznaniem.

Hillwood planuje budowę ogromnego kompleksu magazynowo w miejscowości Korzeńsko, w gminie Żmigród (powiat trzebnicki). Będzie to centrum magazynowe klasy A oferujące 146 870 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, w ramach jednej, wielkiej hali.

Park zlokalizowany będzie na pograniczu województw dolnośląskiego i wielkopolskiego, tuż przy drodze ekspresowej S5 łączącej Wrocław i Poznań. Lokalizacja parku gwarantuje świetne połączenie z najważniejszymi rynkami w kraju oraz za granicą. Droga krajowa nr 12 oddalona jest o 44 km. Od autostrady A8 dzieli nas dystans 59 km. Droga ekspresowa S3 znajduje się w odległości 66 km. Autostrada A2 jest w promieniu 109 km.

Hillwood
Hillwood
Hillwood

Hillwood zdecydował się nadać temu projektowi nazwę Hillwood Rawicz (od nazwy miasta leżącego już w Wielkopolsce), choć sama inwestycja zlokalizowana będzie na terenie województwa dolnośląskiego.

Inwestorem będzie polska spółka tej amerykańskiej firmy - Hillwood Polska Sp. z o.o.

Na razie inwestor nie podał jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia realizacji tego kompleksu ani informacji odnośnie kosztów tego przedsięwzięcia. Wielkość obiektu - 146 870 mkw. oznacza, że będzie to kwota rzędu kilkudziesięciu milionów dolarów.

Na razie nie wiadomo też ile powstanie dzięki tej wielkiej inwestycji nowych miejsc pracy? Będzie to uzależnione od najemcy lub najemców tego kompleksu. Sądząc po wielkości projektu, można szacować liczbę osób, które znajdą zatrudnienie w nowym parku Hillwood, od kilkuset do być może nawet ponad 1000.

REKLAMA

Hillwood stawia na Dolny Śląsk

To kolejna, planowana nowa, wielka inwestycja tej amerykańskiej firmy na terenie województwa dolnośląskiego. W maju informowaliśmy o planach budowy kompleksu Hillwood Środa Śląska, który będzie nowoczesnym A-klasowym parkiem logistycznym składającym się z dwóch przestronnych hal o łącznej powierzchni 148 392 metrów kwadratowych (większa hala: 116 975 mkw. i mniejsza hala: 31 417 mkw.)

Hillwood
Hillwood
Hillwood

Jeszcze większy kompleks Hillwood buduje we wschodniej części województwa dolnośląskiego, w Sycowie, przy trasie szybkiego ruchu S8, łączącej Wrocław z Warszawą.

Hillwood Syców to park magazynowy, składający się z dwóch hal. Łącznie powstanie 87 698 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej (większa hala: 70 369 mkw., mniejsza hala: 17 329 mkw.)

Hillwood
Hillwood
Hillwood

Komentarze (1)

Napisz komentarz
ja(gość)
Myślałem że 148 392 metrów kwadratowych w Środzie Śl. to  więcej niż 87 698 metrów kwadratowych w Sycowie, ale wg autora jest inaczej ("Jeszcze większy kompleks Hillwood buduje we wschodniej części województwa dolnośląskiego, w Sycowie, przy trasie szybkiego ruchu S8, łączącej Wrocław z Warszawą")
REKLAMA