DODAJ
Orzech 09.10.2007, godz. 22:14
Centrum Handlowe Marino

http://www.centrum-marino.pl

Centrum handlowo-usługowe (wraz z częścią biurową) o powierzchni ok. 20 000 m2.
Kompleksowa modernizacja (zarówno wnętrza - pasaż handlowy - jak i fasady oraz terenu wokół obiektu) na przełomie 2007/ 2008.

W całkowicie odnowionym obiekcie, na dwóch poziomach powstanie ok. 90 sklepów (w tym food-court).

Klientom udostępniony zostanie parking naziemny na ok. 650 aut.

Uruchomienie zmodernizowanego Centrum zaplanowano na II/ III kwartał 2008.

Komercjalizację obiektu prowadzi firma CB Richard Ellis z siedzibą w Warszawie.

Projekt przygotowała Pracownia Projektowa ARCO z Gdynii.

Generalny wykonawca rozbudowy i modernizacji Budopol - Wrocław S.A.


Lokalizacja:

Wrocławski obiekt przy ul. Żmigrodzkiej/Paprotnej w odległości 15 min. jazdy samochodem od centrum.

Usytuowany przy drodze wylotowej na Poznań E 261.

in3-1.jpg

in3-2.jpg
odpowiedz
jc 10.10.2007, godz. 00:03
w porównaniu do tego jak Marino wyglšdało wczeniej to ten projekt wyglšda o niebo lepiej ale elewacja zewnętrzna dalej blaszakowata :(
odpowiedz
Orzech 10.10.2007, godz. 11:28
Budopol przebuduje CH Marino

wnp.pl (Łukasz Stępniak) 10.10.2007 11:04


Firma Budopol - Wrocław S.A. jest generalnym wykonawcą rozbudowy i modernizacji Centrum Handlowego Marino we Wrocławiu.

Obiekt handlowo-usługowy o powierzchni ok. 20 tys. mkw. czeka kompleksowa modernizacja. Na przełomie 2007/ 2008 przebudowane i odnowione zostaną zarówno wnętrza czyli pasaż handlowy jak i fasady oraz terenu wokół obiektu.

W całkowicie odnowionym obiekcie, na dwóch poziomach powstanie ok. 90 sklepów w tym food-court. Klientom udostępniony zostanie parking naziemny na ok. 650 aut.

Uruchomienie zmodernizowanego Centrum zaplanowano na II/ III kwartał 2008 roku. Komercjalizację obiektu prowadzi firma CB Richard Ellis z siedzibą w Warszawie.

Wrocławski kompleks zlokalizowany jest w pobliżu ulic Żmigrodzkiej i Paprotnej w odległości 15 min. jazdy samochodem od centrum przy drodze wylotowej na Poznań E 261.

http://budownictwo.wnp.pl/budopol-przeb ... 1_0_0.html
odpowiedz
Orzech 31.10.2007, godz. 10:35
Pierwsze centrum handlowe wróci do życia

Lada dzień do centrum handlowego przy ul. Paprotnej wejdą robotnicy, by przeprowadzić gruntowny remont. Mieli zacząć już w sierpniu, ale właściciel budynku – spółka Rafael Investment powiązana z Gantem – dopiero teraz zdobył wszystkie potrzebne pozwolenia na budowę. Marino jest zamknięte od lipca. Remont ma potrwać prawie rok. Przebudowane zostanie wnętrze i na pewno odświeżone będą zewnętrzne ściany budynku. Do porządku doprowadzony zostanie także parking, na którym teraz pełno śmieci i chwastów. Co będzie w środku?
– To na razie tajemnica handlowa –ucina Sławomir Skrzypek, wiceprezes Rafael Investment. Być może będzie tam jeden duży sklep z galerią mniejszych.
Tajemnicą jest też nazwa centrum. Może będzie to Marino, a może Gant. Albo coś zupełnie innego. Poszła już wieść, że do Marino wprowadzi się Carrefour. Ani Rafael, ani Carrefour nie chcą tego komentować.

Anna Gabińska
Marek Szempliński

POLSKA Gazeta Wrocławska
odpowiedz
Orzech 31.10.2007, godz. 11:30
Marino było bardzo popularne wśród wrocławian, zwłaszcza w latach 90. Było pierwszym krokiem w świat rozkoszy zachodniej konsumpcji. Na początku kusiło niskimi cenami jako hurtownia odzieży. Hurtownia, która rosła w oczach. Ciuchy zgromadzone były w wielkich kartonach poustawianych rzędami na paletach. Marino od samego początku wyprzedziło technologicznie nagminny na przełomie lat 80. i 90. handel z łóżek polowych i tzw. szczęki, które na targowiskach używane są do dzisiaj.
Dość szybko właściciele biz-nesu zorientowali się, że przyciągnięcie rzeszy klientów można wykorzystać sprzedając im inne produkty, a nie tylko odzież. Marino przeistoczyło się więc w hipermarket. Później miało nawet własną galerię handlową.
Klienci robiący zakupy w pierwszej połowie lat 90. pamiętają jednak, że rodacy nie od razu pojmowali, o co w tym chodzi. Duży samoobsługowy sklep miał problem z drobnymi kradzieżami. Słynna stała się wtedy klatka ustawiona na podwyższeniu w centrum sklepu. Napis na niej informował, że mają w niej czekać na policję osoby przyłapane na kradzieży. Za to na wózkach do zakupów umieszczono ogłoszenie z ofertą nagrody pieniężnej, za informacje o zauważonych złodziejach.
W nowym centrum przy Paprotnej takich pomysłów już nie będzie. Galeria będzie podobna do wielu innych we Wrocławiu.

Anna Gabińska, Marek Szempliński - POLSKA Gazeta Wrocławska
odpowiedz
jc 31.10.2007, godz. 21:37
marino ma trochę kijowš lokalizację na przysłowiowym zadupiu :(
odpowiedz
Jan Augustynowski 31.10.2007, godz. 21:59
jak zbudują AOW, a LCC Malin, to będzie ruch jak na Bielanach.
odpowiedz
Darek 02.11.2007, godz. 11:52
Froemer (Leclerc) też coś będzie kombinował ze swoim blaszakiem przy moście Trzebnickim... Szkoda, że nie doszło do umowy z pewną wrocławska firmą, bo w miejscu Leclerca stanełoby coś fajnego...ale...a zresztą pożyjemy-zobaczymy...
odpowiedz
Anonymous 19.11.2007, godz. 00:09
a ponoc nie carrefour a pewna brytyjska siec marketow ...
odpowiedz
Orzech 19.11.2007, godz. 12:43
Tesco czy coś zupełnie nowego?
odpowiedz
Orzech 21.11.2007, godz. 22:38
Gant chce podnieść prognozy

2007-11-21
Katarzyna Sadowska (Puls Biznesu wyd. 2481, s. 13)


Zysk netto dewelopera w 2007 r. może przekroczyć nawet 100 mln zł

Dzięki sprzedaży centrum handlowego deweloper zarobi w tym roku znacznie więcej, niż pierwotnie zakładał.

— Kupiliśmy Marino (centrum handlowe we Wrocławiu — red.) z zamiarem modernizacji i późniejszej odsprzedaży, ale wiele wskazuje na to, że sfinalizujemy transakcję w tym roku lub na początku przyszłego. Wtedy ten papierowy zysk zamieni się w gotówkę — wyjaśnia Henryk Feliks.

Zapewne z tego powodu Gant zamierza do końca miesiąca podwyższyć prognozy wyników na ten rok. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, zysk netto może przekroczyć 100 mln zł.

— Nie mogę temu zaprzeczyć — mówi Henryk Feliks.
odpowiedz
Orzech 29.11.2007, godz. 17:45
29.11.2007 15:12

Gant Development poda za tydzień prognozę wyników na 2008 rok, która będzie uwzględniała sprzedaż Centrum Handlowego Marino, zapowiedział w czwartek wiceprezes Ganta Henryk Feliks.

"Spodziewam się, że prognoza na 2008 rok zostanie podana we wtorek lub w środę"- powiedział Feliks w czwartek po konferencji prasowej. Dodał, że prognoza będzie uwzględniała sprzedaż Centrum Handlowego Marino.

"Wszystko wskazuje na to, że ta transakcja nastąpi w pierwszym kwartale 2008 roku" - powiedział. Zastrzegł jednak, że jeśli transakcja, co jest mało prawdopodobne, zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku, nowa prognoza na 2007 rok, która została w czwartek podwyższona, będzie znacząco przekroczona.

Puls Biznesu
odpowiedz
Orzech 29.11.2007, godz. 18:10
Zarząd Spółki GANT DEVELOPMENT S.A. informuje, iż w dniu 29 listopada 2007 r. Budopol-Wrocław S.A. (Generalny Wykonawca) zależna od GANT DEVELOPMENT S.A. zawarła umowę z "Rafael Investment" Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Szewskiej 74, zależną od GANT DEVELOPMENT S. A. (Zamawiający), na wykonanie inwestycji polegającej na rozbudowie oraz przebudowie istniejącego obiektu Centrum Handlowego "Marino" przy ulicy Paprotnej 7 we Wrocławiu. Wartość umowy wynosi 37.999.976,00 zł netto. Termin realizacji umowy strony określiły na dzień 31.07.2008 r. Warunki finansowe umowy nie odbiegają od powszechnie stosowanych w umowach handlowych.

http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html. ... 1203680193
odpowiedz
Orzech 12.12.2007, godz. 10:45
Zakupy w Marino jesienią

W odnowionym centrum handlowym będzie prawie sto różnych sklepów i hipermarket.
Właściciel, czyli spółka Rafael Investment, której głównym udziałowcem jest Gant, ma już wszystkie konieczne pozwolenia na rozbudowę i modernizację budynku przy ul. Paprotnej 7. Wejście znajduje się przy ul. Żmigrodzkiej. Pochłonie to prawie 30 mln zł.

Robotnicy zatrudnieni przez firmę Budopol Wrocław, generalnego wykonawcę, już zaczęli pracę. Kują posadzki w środku. Burzą też niektóre ścianki działowe, żeby zmienić układ sklepów w nowym centrum handlowym.
Potem rozpoczną rozbudowę obiektu, który powiększy się o 2 tys. mkw. W sumie powierzchnia handlowa zajmie prawie 20 tys. mkw. Wprowadzi się do niej niemal 90 sklepów i jeden hipermarket. Nikt nie chce potwierdzić, że będzie to Carrefour.
- Właściwie wszystkie duże sieci międzynarodowe były zainteresowane naszą ofertą. Wybraliśmy najlepszą, nie jest to Carrefour - uśmiecha się tajemniczno Dorota Beltrani, dyrektor ds. komercjalizacji RE Investment.
Gdyńska pracownia architektoniczna Arco przygotowała projket odnowionego centrum handlowego. A RE Investment to firma, która nadzoruje jego wykonania i zajmuje się wynajmem powierzchni sklepowych.
Beltrani nie chce zdradzić jednak nazwy największego najemcy.
- Jesteśmy jeszcze przed podpisaniem umowy - tłumaczy.
Jednak pewne już jest, że hipermarket nie da nazwy całemu centrum. Będzie się nazywało jak do tej pory: Marino. Zabraknie więc rozszerzenia: Polskie Centrum Handlowe.
- Będziemy mieli sporo polskich sklepów, ale dużo też zagranicznych marek - wyjaśnia Beltrani. - Z polskich na pewno znajdziemy wrocławską Intermodę, Pabię z dużą ofertą kurtek i płaszczy oraz drogerię Natura. Ale będzie też Deichmann i Vision Express. Zostało nam do wynajęcia jedynie 10 proc. całej powierzchni - twierdzi.
Marino stoi zamknięte od lipca. Część sklepów zdążyło się już przenieść do innych centrów handlowych. Ale RE Investment zapewnia, że sporo z nich chce wrócić.

W nowym centrum będzie się można posilić. Stoliki będą stały na antresoli na pierwszym piętrze pod szklanym dachem. Jakie bary i restauracje? RE Investment toczy na pewno rozmowy z wrocławską firmą Szybko, Tanio, Pysznie. Na parterze klienci będą mogli posiedzieć przy fontannie.

Do Marino można będzie wybrać się już po wakacjach. Właściciel nie obawia się, że zabraknie mu klientów.
- W tej części miasta nie ma takiego centrum. Powstanie tu obwodnica i autostrada. Kto wie, czy nie będziemy tu mieli drugich Bielan - zastanawia się Sławomir Skrzypek, wiceprezes Rafael Investment.

Anna Gabińska - POLSKA Gazeta Wrocławska

40_798429_1_d_3448.jpg

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/798429.html
odpowiedz
Darek 17.12.2007, godz. 12:55
"Orzech" napisał:
Tesco czy coś zupełnie nowego?


Chyba jednak Tesco...
odpowiedz
anubis 23.01.2008, godz. 12:36
Wnętrze

36316.jpg
odpowiedz
alsen strasse 67 15.02.2008, godz. 17:49
10.02

202670.jpg

Prace nad przebudową rozpoczęte.

autor Emel, zdjęcie z wroclaw.dolny.slask.pl
odpowiedz
Anonymous 18.02.2008, godz. 12:56
nie wiem czy to to moze pomyslilem inwestycje. ale ta wizualka to napewno MARINA PARK
beztytuufq3.jpg

pozdrawiam
odpowiedz
Orzech 18.02.2008, godz. 13:26
Casper masz na myśli inwestycję Rank Progress?
odpowiedz
Anonymous 18.02.2008, godz. 13:49
^^ tak
odpowiedz