Konsorcjum banków udzieliło kredytu na budowany hotel Puro Canalleta w Warszawie Kikowski Architekci

Konsorcjum banków udzieliło kredytu na budowany hotel Puro Canalleta w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

W centrum Warszawy powstaje kolejny hotel. Przy ulicy Canaletta 4, w pobliżu Starego Miasta swoją nową inwestycję realizuje sieć PURO Hotels. Na działce zakupionej w 2021 roku od firmy Strabag Real Estate, powstaje nowy, 192-pokojowy hotel.

Firma Puro Hotel Development podpisała umowę kredytową z Santander Bank Polska i Bankiem Pekao SA na rozwój i długoterminowe finansowanie hotelu Puro Canaletta w Warszawie.

– Z radością ogłaszam, że właśnie podpisaliśmy umowę kredytową na rozwój i długoterminowe finansowanie naszego kolejnego hotelu Puro Canaletta w Warszawie! Wielkie podziękowania dla naszych wieloletnich partnerów Santander Bank Polska i Bank Pekao SA. Dziękujemy za zaufanie! – napisał Przemysław Wieczorek, prezes zarządu Puro Hotel Development w serwisie Linkedin.

– Z tego co wiem, jest to pierwszy post-covidowy projekt hotelowy + finansowanie inwestycji w Polsce. Dziękuję SSW i Deloitte Legal za pomoc prawną! Dziękuję zespołowi Puro za świetną pracę wykonaną do tej pory! Kontynuujemy budowę naszego drugiego hotelu w Warszawie, z datą otwarcia w IV kwartale 2024 roku! Do tej pory budowaliśmy hotel z czystego kapitału własnego, budowa jest na zaawansowanym etapie i najwyższy czas, aby banki dołączyły do tego przedsięwzięcia! – dodał Wieczorek.

Hotel powstaje w pobliżu Ogrodu Saskiego i pl. Teatralnego. Wcześniej w tym miejscu stał budynek biurowy z lat 60 XX-wieku. Projekt architektoniczny nowego hotelu przygotowała pracownia Kikowski Architekci, a wnętrza obiektu pracownia Gam Fartesi.

Inwestorem jest spółka Genfer Hotel Canaletta. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Totalbud S.A. Konstrukcja hotelu składa się z ośmiu kondygnacji nadziemnych z nadbudówką konstrukcji stalowej oraz z dwóch kondygnacji podziemnych. Ostatnie z wymienionych stanowią hale garażowe i pomieszczenia techniczne. Konstrukcję budynku zaprojektowano jako żelbetową monolityczną. Podstawowy układ konstrukcyjny jest ścianowo-płytowy w nadziemiu oraz słupowo-płytowy w garażu oraz na parterze. Całość posadowiona będzie bezpośrednio na płycie fundamentowej. Sztywność przestrzenna budynku została zapewniona przez trzony klatek schodowych oraz mieszany układ ścian. Powierzchnia hotelu Puro jest zaplanowana na poziomie 5900 mkw.

REKLAMA

Budowa konstrukcji hotelu rozpoczęła się w styczniu. Stan surowy otwarty hotel osiągnie w grudniu tego roku. Obiekt zostanie otwarty w IV kwartale 2024 roku.

Zarządzaniem realizacją całej inwestycji zajmują się firmy Puro Development i Gleeds Polska.

Kikowski Architekci

Będzie to drugi hotel tej sieci w Warszawie. W 2019 r. Puro Hotels otworzyło 149-pokojowy PURO Hotel Warszawa Centrum.

To nie koniec planów inwestycyjnych PURO Hotels w Warszawie. Spółka planuje także budowę innych hoteli w stolicy. Na bliskiej Woli, u zbiegu ul. Waliców i Grzybowskiej, powstanie 350-pokojowy obiekt hotelarski, na którego budowę spółka uzyskała pozwolenie tuż przed wybuchem pandemii w lutym 2020 r.

W 2021 roku PURO Hotels zakupiło także za 26,5 mln zł kolejną działkę w ścisłym centrum Warszawy. Jest to nieruchomość zlokalizowana przy ul. Mariańskiej, między ulicami Twardą a Świętokrzyską.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA