Kraków: Będzie nowy wykonawca przebudowy placu

Kraków: Będzie nowy wykonawca przebudowy placu

Damian Daraż
Damian Daraż
Plac Biskupi
adresKraków, Biskupia
inwestorMiasto Kraków
REKLAMA
W drugiej połowie marca miasto ogłosi przetarg na nowego wykonawcę przebudowy placu. Na budowie odbyła się inwentaryzacja przeprowadzonych prac.
Na wiosnę 2019 roku urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa podpisali umowę z firmą Włomex Zygmunt Włodarczyk na wykonanie kompleksowej przebudowy placu Biskupiego. Prace miały się zakończyć w pierwszym kwartale 2020 roku. Tak się niestety nie stało i w wyniku opóźnień w grudniu miasto zerwało umowę z wykonawcą.
Zarząd Dróg Miasta Krakowa zlecił przeprowadzenie inwentaryzacji przeprowadzonych robót. W przyszłym tygodniu trafi do urzędu ostateczny protokół z przeprowadzonej kontroli.
REKLAMA
Urzędnicy informują, że z dotychczasowych analiz wynika, iż zakres robót wykonanej przez dotychczasową firmę jest na poziomie 70 procent czyli na kwotę około 2 milionów złotych.
Zadaniem nowej firmy będzie wykonanie pozostałego frontu prac, do którego należeć będzie dokończenie robót drogowych od ulicy Łobzowskiej do ul. Sereno Fenn`a, zamontować małą architekturę na placu w tym urządzenia zabawowe, wybudować fontannę oraz oświetlenie placu.
Jak informują urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa w drugiej połowie marca ma zostać ogłoszony przetarg na nowego wykonawcę przebudowy placu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA