DODAJ

Kraków: Hubpoint – na Starym Podgórzu powstają biura na sprzedaż i wynajem [WIZUALIZACJE]

Biura / Kraków
Kraków: Hubpoint – na
Mariusz Bartodziej
2020-01-23 08:21:29
Krakowski deweloper zrealizuje w pobliżu ronda Matecznego dwa dwupiętrowe budynki o łącznej powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych. W pierwszym etapie oferuje lokale do kupienia – od kilkudziesięciu do kilkuset mkw.

Hubpoint Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi od października budowę przy ul. Czyżówka na krakowskim Starym Podgórzu. Planuje ją skończyć pod koniec tego roku. Prace nad drugim obiektem zamierza zacząć w I kwartale 2020 roku, a zakończyć – w II kw. 2021 r. Projekt przygotowało B2 Studio Sp. z o.o. z Krakowa. Generalnym wykonawcą jest Forbau Sp. z o.o.

Budynki doskonale wkomponowują się w przestrzeń Podgórza, łącząc w sobie klasyczną elegancję z nowoczesnym designem – podkreśla inwestor.

Materiały Inwestora


Wynajmij albo kup

Hubpoint to kompleks dwóch dwupiętrowych biurowców klasy business. Powierzchnia pierwszego z nich wynosi około 4 250 mkw. Mieści się w nim 37 biur o metrażach 35,07-466,06 mkw. Wszystkie są na sprzedaż. Ceny kształtują się w zakresie 315 594-3 681 407 zł (7 899-9 799 zł/mkw.). Deweloper zaplanował 54 miejsca parkingowe w garażu podziemnym i 16 na zewnątrz, które przekaże miastu.

Powierzchnia w drugim budynku (ok. 2 850 mkw.) jest przeznaczona na wynajem. Inwestor zakłada wstępnie wydzielenie 46 lokali. Najemcy skorzystają z 33 miejsc postojowych w garażu podziemnym (siedem stanowisk zlokalizowanych przed obiektem przekaże miastu).

Wśród udogodnień deweloper wymienia m.in. kontrolę dostępu, monitoring, windy, stanowiska dla rowerów (w pobliżu powstaje kładka pieszo-rowerowa) oraz klimatyzację/ogrzewanie (system VRF). W budynku planowana jest również mała gastronomia (na potrzeby pracowników/klientów).

Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Więcej biur, a także mieszkań

W pobliżu, tuż przy rondzie Matecznego, powstaje też inny biurowiec – Mateczny Office. Merari Sp. z o.o. realizuje pomiędzy ul. Kamińskiego a Zamoyskiego dwupiętrowy budynek. Oferuje ponad 3 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. O szczegółach pisaliśmy w lutym ubiegłego roku.

Materiały Inwestora


W okolicy przybędzie również mieszkań. Grupa Buma buduje przy ul. Rydlówka kilkuetapowe osiedle Mate3ny. W marcu zeszłego roku przedstawialiśmy pierwszą fazę. Obejmuje cztery trzy- i czteropiętrowe budynki wielorodzinne. Pomieszczą ponad 130 mieszkań o metrażach do 106 mkw. Na dachu jednego z obiektów będzie ogólnodostępny taras widokowy.

Materiały inwestora