DODAJ

Kraków: Lokum Salsa – Lokum Deweloper buduje ponad 300 mieszkań na Zabłociu [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Kraków
Kraków: Lokum Salsa –
Mariusz Bartodziej
2019-11-13 07:59:37
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w stolicy Małopolski. Nowe osiedle przy ulicy Klimeckiego obejmie trzy pięciopiętrowe budynki. Znajdzie się w nich 357 mieszkań. Za najdroższe trzeba zapłacić ponad milion złotych. Ofertę uzupełnią lokale biurowe.

Lokum Deweloper S.A. wprowadził do sprzedaży 6 listopada inwestycję przy ul. Klimeckiego 8 na krakowskim Zabłociu. Ceny wynoszą od 529 000 do 1 299 000 zł (11 330-15 302 zł/mkw.). Z budową wystartował w sierpniu. Potrwa dwa lata. Pierwsze lokale mają być gotowe do użytku w I kwartale 2022 roku. Projekt przygotowało biuro Blok Architekci Sp. z o.o. z Krakowa. Generalnym wykonawcą jest spółka zależna inwestora.

Projektując osiedle, sięgnęliśmy po proste, nowoczesne formy, a jednocześnie staraliśmy się nawiązać do historii Zabłocia. Klinkierowa okładzina na elewacjach, ciemna stolarka okienna oraz balustrady balkonów ze stali i szkła są ukłonem w stronę poprzemysłowego charakteru tej części miasta – wyjaśnia Grzegorz Szlachetka z pracowni Blok Architekci. – Ich surowość przełamują regularnie rozmieszczone na fasadach pionowe pasy białych wykuszy. Rozrzeźbiają one bryły budynków, dodając im lekkości i elegancji, a zarazem definiują ich rytm i dynamikę.

fot. Damian Daraż


Mieszkania do 115 metrów kwadratowych

Na osiedle Lokum Salsa złożą się trzy pięciopiętrowe segmenty wielorodzinne. Dwie pierwsze kondygnacje zajmą lokale biurowe. Od drugiego piętra wzwyż znajdzie się 357 mieszkań: dwu- (34,57-46,04 mkw.), trzy- (50,77-79,91 mkw.), cztero- (99,84-99,89 mkw.) i pięciopokojowych (114,65 mkw.). Te największe będą miały dwie łazienki lub dodatkową toaletę, a część schowki lub garderoby. Przynależą do nich balkony (od jednego do trzech).

We wszystkich budynkach będą dostępne windy. Deweloper zaplanował garaż podziemny z miejscami parkingowymi i komórkami lokatorskimi (zarówno komórki, jak i stanowiska dla samochodów znajdą się też na poziomie 0), przykryty zielonym stropodachem. Na terenie inwestycji powstaną dwa wewnętrzne dziedzińce z zielenią, ławkami, chodnikami oraz energooszczędnym oświetleniem.

Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.

Nie tylko nowe mieszkania

Na Zabłociu powstanie też inwestycja innego typu. Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków rozstrzygnęły w marcu międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Centrum Literatury i Języka "Planeta Lem". Zwyciężyła pracownia JEMS Architekci Sp. z o.o. Projekt zakłada odnowę XVIII-wiecznego Składu Solnego oraz dobudowę nowego obiektu po wschodniej stronie.

fot. Damian Daraż

materiały inwestora


Za to przy ul. Klimeckiego buduje też, podobnie jak Lokum Deweloper, Cavatina Holding S.A. Realizuje tam czteropiętrowy biurowiec o powierzchni użytkowej niemal 8 tys. mkw. Znajdzie się w nim przestrzeń również na usługi i miejsca parkingowe. O szczegółach pisaliśmy w tym miesiącu.

fot. Damian Daraż


materiały inwestora