Książę Lubomirski stawia apartamentowiec w centrum KrakowaMateriały prasowe

Książę Lubomirski stawia apartamentowiec w centrum Krakowa

Orzech
Orzech
Villa Botanica
adresKraków, Żółkiewskiego 36
inwestorGrupa Landeskrone
REKLAMA

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, biznesmen oraz jeden z najbardziej znanych polskich arystokratów, szykuje nową inwestycję w centrum Krakowa. Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich i Grupy Landeskrone działającej na rynku nieruchomości ogłasza kolejny etap prac nad luksusowym apartamentowcem o nazwie Villa Botanica. Przedsięwzięcie przyspiesza po nawiązaniu współpracy z nowym partnerem.

W Krakowie, przy Starym Mieście od lutego 2023 roku powstaje kolejna inwestycja. Tuż przy liczącym prawie 250 lat (najstarszym i największym w Polsce) Ogrodzie Botanicznym UJ, rośnie Villa Botanica. Jak czytamy na stronie internetowej inwestycji, to apartamentowiec wyróżniający się nie tylko oryginalną, nowoczesną bryłą, ale także wykorzystaniem wielu zielonych technologii.

Villa Botanica. Nowy apartamentowiec na Wesołej

Położenie w sąsiedztwie ogrodu botanicznego było inspiracją nie tylko dla nazwy, ale również dla designu budynku, łączącego futuryzm z elementami przyrody. W projekcie uwzględniono np. wertykalne ogrody na ścianach apartamentowca, wszystkie mieszkania mają prywatny taras, a do tych położonych na parterze przynależą prywatne tereny zielone. Wspólne części budynku będą oświetlone energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych, a w garażu podziemnym mają znajdować się stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Apartamentowiec składa się z 18 mieszkań liczących od 37 do aż 380 mkw. powierzchni (penthouse z tarasem na najwyższej kondygnacji). Za inwestycją stoi działająca od 15 lat na rynku nieruchomości Grupa Landeskrone, do której należą luksusowe budynki mieszkalne i biurowe w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Jej prezesem jest książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, biznesmen i jeden z najbardziej znanych polskich arystokratów.

– Cieszę się, że możemy zaoferować różnorodność mieszkań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i gustów – podkreśla prezes Grupy Landeskrone. Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński inwestuje w nieruchomości Jan Lubomirski-Lanckoroński, z wykształcenia prawnik, pochodzi z polskiego rodu książąt Lubomirskich herbu Szreniawa. Inwestuje w luksusowe nieruchomości biurowe i mieszkalne. Jego rodzina w 1990 roku odzyskała kamienice w Krakowie, 100 m od Rynku Głównego, które zostały zakupione w 1860 r. przez prapradziadka Jana.

Obecnie planowana jest tam inwestycja hotelowa i biurowa. W 2021 roku tygodnik „Wprost” oszacował majątek arystokraty na 450 mln zł. Wielkie pieniądze pojawiły się wokół jego najnowszego przedsięwzięcia również ostatnio, przy nawiązaniu współpracy z nowym partnerem biznesowym.

REKLAMA

Mowa o kwocie 23,5 mln zł. – Dzięki pozyskanym środkom prace budowlane i wykończeniowe nabiorą tempa, a apartamenty w Villi Botanica wkrótce będą dostępne dla kupujących. Pieniądze wyłożyła spółka IBI Polska Secured Funding, specjalizującą się w pozabankowym finansowaniu. Firma jest częścią jednego z największych izraelskich funduszy inwestycyjnych IBI Investment House, który zarządza funduszami inwestorów o wartości ponad 85 mld zł – mówi Luiza Mońka, dyrektor finansowa i inwestycyjna Grupy Landeskrone.

Villa Botanica z pozabankowym finansowaniem

Spółka udziela pożyczek zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości. W przypadku Villi Botanica jest to Inwestycja deweloperska oraz dodatkowe lokale – dla uzupełnienia wskaźnika LTV, który wynosi 60 proc. Źródłem spłaty będzie sprzedaż apartamentów.

Tomasz Kolbusz, dyrektor sprzedaży i marketingu IBI Polska Secured Funding, zdradza, że współpracę udało się sfinalizować w ciągu zaledwie 8 dni. – Czas realizacji pożyczki i szybki dostęp do niemal nieograniczonych środków to coś, co wyróżnia nas z rynku – podkreśla.

Kolbusz dodaje, że jest to pierwsza z planowanych kilku realizacji Grupy Landeskrone i IBI Polska Secured Funding. Kolejnym wspólnym projektem ma być budowa 200 mieszkań w sercu Łodzi. Grupa Landeskrone posiada tam nieruchomości na terenie, których powstaną nowoczesne budynki mieszkalne. Firma IBI Polska Secured Funding zabezpiecza dług nieruchomościami, ale udziela finansowania klientom działającym w każdym sektorze. Pod koniec 2023 roku osiągnęła pułap przeszło 33 mln zł udzielonych pożyczek miesięcznie, co czyni ją największym podmiotem udzielającym pozabankowego finansowania w Polsce.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Jakub Zazula
@
Jakub Zazula
Tytuły szlacheckie w XXI wieku to żałosny relikt.
Miejsce szlachty jest tam gdzie to francuzi w wieku XIX perfekcyjnie określili.
Jan Augustynowski
@
Jakub Zazula
Tytuły szlacheckie w XXI wieku to żałosny relikt.
Rozbija się może o rozmiar ... auta ;)
Jakub Zazula
Tytuły szlacheckie w XXI wieku to żałosny relikt.
REKLAMA