Łodzianka będzie wyremontowana? lodz.pl

Łodzianka będzie wyremontowana?

Orzech
Orzech

W środę (30 listopada) Miasto Łódź złożyło oficjalny wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie remontu obiektów sportowych przy ul. Małachowskiego w ramach programu rozwoju infrastruktury sportowej. Niezależnie od decyzji władz centralnych, Łódź zobowiązuje się do inwestycji w Łodziankę do 3,5 mln zł.

Miasto wnioskuje o dofinansowanie budowy nowego podgrzewanego boiska treningowego, spełniającego standardy PZPN, zlokalizowanego przy ulicy Sępiej oraz remont dwóch boisk (z nawierzchnią naturalną i sztuczną) w ramach kompleksu przy ulicy Małachowskiego. Całkowita wartość inwestycji ma wynieść nawet 10,5 mln złotych (wkład własny Miasta to 3,5 mln złotych).

W imieniu Miasta Łódź przygotowaniem i złożeniem wniosku zajmował się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, który od ogłoszenia konkursu przeprowadzał analizy możliwości zrealizowania inwestycji, w tym budżetowe i formalne (dotyczące dokumentacji Programu i warunków dla wnioskodawców, a także spełnienia wymagań licencyjnych PZPN). W ramach przygotowania wniosku MOSIR ściśle współpracował z przedstawicielami Widzew Łódź S.A. - docelowymi użytkownikami boisk, a także kontaktował się z organizatorami konkursu - Ministerstwem Sportu i Turystyki.

REKLAMA