Węglin Południowy to największy plac budowy Lublina

Węglin Południowy to największy plac budowy Lublina

Lublin
REKLAMA
Dzielnica Węglin Południowy to dziś najszybciej rozwijająca się część Lublina. W 2016 roku deweloperzy planują oddanie kolejnych budynków w tej dzielnicy, co ma istotny wpływ na rozwój całego miasta.
Aktualnie już blisko osiem tysięcy osób zamieszkuje dzielnicę Węglin Południowy. Wkrótce ta liczba powiększy się dzięki kilku deweloperom, którzy kończą budowę nowych mieszkań i w najbliższym czasie zostaną one oddane do użytku lokatorom. Centrum tej dzielnicy to ulica Jana Pawła II, która oprócz tego, że zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta, skupia również najważniejszą dla mieszkańców infrastrukturę – galerie, sklepy, punkty usługowe czy restauracje.
Jedna z większych inwestycji z której korzystają mieszkańcy Lublina i województwa to park handlowy na Węglinie z m.in. ze sklepami z meblami i artykułami budowlanymi, hipermarketami oraz stacją paliw. Wielkopowierzchniowe obiekty połączone są wspólnym parkingiem dla wygody klientów. Warto zwrócić uwagę na bliskość ważnego węzła komunikacyjnego i doskonały dojazd do centrum. Ponadto okolica Węglina to także rozległe tereny zielone wraz ze ścieżkami rowerowymi z których korzystają mieszkańcy całego miasta – zauważa Jarosław Kmieć, ekspert rynku nieruchomości Polska Komercja.
REKLAMA
Atrakcyjna lokalizacja dzielnicy Węglin Południowy stanowi doskonały obszar inwestycyjny dla deweloperów. Jedno ze swoich najnowszych przedsięwzięć Sky House finalizuje lubelski deweloper Grupa Kapitałowa Wikana. Budynki zostały zaprojektowane tak, aby wyróżniały się nowoczesną formą, a zarazem komponowały się z architekturą i stylistyką istniejących już zabudowań. Zakończenie całości inwestycji planowane jest na 2017 rok.
Z kolei w połowie roku będą gotowe pierwsze mieszkania w inwestycji dewelopera Willowa II. – Osiedle Leśne Zacisze przy ul. Jantarowej powstaje na Węglinie – w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Lublina. Przedsięwzięcie składa się z nowoczesnych, kameralnych budynków o podwyższonym standardzie. Mieszkania na osiedlu Leśne Zacisze spełniają oczekiwania zarówno zwolenników tradycyjnych wnętrz, jak i osób ceniących nowoczesne aranżacje. Klienci, którzy już zdecydowali się na zakup mieszkań w Leśnym Zaciszu, podkreślają, że doceniają lokalizację inwestycji i szeroki wybór mieszkań – mówi Paulina Jaszczewska z biura lubelskiego dewelopera Willowa II.
Ponadto atutem osiedla jest zagospodarowanie terenu wokół budynków. Oprócz miejsc postojowych, powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, oświetlone alejki z elementami małej architektury, jak również zielone skwery z efektownymi nasadzeniami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA