MDC2 pozyskał partnera do realizacji projektu MDC2 Park Łódź Southźródło: Materiały inwestora

MDC2 pozyskał partnera do realizacji projektu MDC2 Park Łódź South

Orzech
Orzech
REKLAMA
MDC2 – działający na polskim rynku deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i przemysłowych – podpisał umowę z Fortress REIT Limited – największym w RPA właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych klasy premium.
MDC2 Park Łódź South, zlokalizowany w centralnej Polsce, będzie pierwszym projektem realizowanym wspólnie z Fortress REIT Limited. To trzecia inwestycja logistyczna MDC2 i zarazem trzeci park logistyczny Fortress REIT Ltd. w Polsce.
MDC2 Park Łódź South jest zaprojektowany i budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i strategią ESG; zespół ds. budowlanych MDC2 dąży do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. ESG stanowi podstawę strategii MDC2 – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę na rynek spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, w tym m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie będzie podlegało recyklingowi, a dachy budynków będą przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA
MDC2 Park Łódź South – projekt realizowany przez MDC2, ogłoszony we wrześniu 2021 roku – pomieści centrum dystrybucyjne zlokalizowane w Polsce Centralnej, na południe od Łodzi, w Głuchowie, u zbiegu autostrady A1 i dróg krajowych nr 91 i 12. Inwestycja dostarczy 80 000 mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej, której oddanie do użytku jest planowane na III kwartał 2023 r.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
W transakcji doradzały firmy Savills i ARC Capital Markets.
Źródło: MDC2

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA