Na budowie hotelu Moxy Centrum Warszawa zawisła wiecha fot. Jakub Zazula

Na budowie hotelu Moxy Centrum Warszawa zawisła wiecha

FILM+ZDJĘCIA
REKLAMA

W dniu 21 marca br. w Warszawie, na budowie realizowanego przez STRABAG hotelu Moxy Centrum Warszawa, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, która symbolizuje zakończenie prac konstrukcyjnych. Będzie to jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie.

Hotel Moxy Centrum Warszawa powstaje przy skrzyżowaniu ul. Towarowej i ul. Kotlarskiej na warszawskiej Woli. Ten nowoczesny 8. kondygnacyjny budynek będzie posiadał 257 pokoi. Kolejne 2 podziemne kondygnacje przeznaczone zostały na parking z 56 miejscami.

Komentarz do inwestycji Hotel Moxy Centrum Warszawa
Orzech
0
Zaloguj aby dodać komentarz

STRABAG realizuje tą inwestycję w systemie „pod klucz”, a inwestor dokonał już odbioru, pokazowego pokoju. Całość wystroju, w tym szczególnie obszar hotelowego lobby mocno nawiązuje do swojej lokalizacji – do m. st. Warszawy oraz jej symboli. Zgodnie z założeniami projektowymi w części centralnej znajdzie się bar połączony z recepcją, a cały parter według projektu będzie otwartą przestrzenią, w której znajdzie się między innymi miejsce dla specjalnie wyeksponowanej Warszawy M20.

Budowa realizowana jest w ciasnej zabudowie. Przy powierzchni działki 1818 mkw. powierzchnia zabudowy wynosi 1064 metrów kwadratowych. Wymagało to od nas zastosowania niestandardowych rozwiązań, między innymi przy posadowieniu żurawia dźwigowego, który potrzebny był już na wczesnym etapie prowadzonych prac i wykorzystywany do rozładunku dostaw materiałów. Jedna krawędź żurawia została oparta na ścianie szczelinowej, a druga na dwóch słupach stalowych umiejscowionych wewnątrz powstającego budynku – mówi Kamil Kurzyna, Kierownik Budowy STRABAG i dodaje: – Dzięki sprawnej organizacji udaje się utrzymać założone tempo prac .

REKLAMA

Otwarcie hotelu planowane jest na początku 2025 roku. Moxy to obiekt który należy do jednej z globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott.

AGK Architekci
AGK Architekci

Inwestorem jest Towarowa Sancak Spółka Komandytowa, której właścicielem jest Nusret Sancak. Projekt architektoniczny hotelu Moxy Centrum przygotowała pracownia AGK Architekci.

Komentarz do inwestycji Hotel Moxy Centrum Warszawa
Jakub Zazula
+5
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Aktualnie w Polsce działają cztery hotele pod marką Moxy – w tym jeden, który został otwarty w 2019 roku przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie, w budynku zrewitalizowanej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA