Na osiedlu Żarków w Głogowie TBS wybuduje kilka nowych budynków wielorodzinnych TBS Głogów

Na osiedlu Żarków w Głogowie TBS wybuduje kilka nowych budynków wielorodzinnych

Orzech
Orzech
REKLAMA

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. planuje budowę kilku nowych budynków wielorodzinnych w Głogowie. Powstaną przy ulicy Folwarcznej, Witolda Pileckiego, Generała Roweckiego "Grota" na osiedlu Żarków.

W dniu 6 maja TBS złożył w Starostwie Powiatowym w Głogowie wniosek o pozwolenie na budowę zespołu dwóch budynków wielorodzinnych. Inwestycja ma zostać zrealizowana na działkach nr 696/4, 479/17, 687/2 (Obręb 020301_1.0009) na osiedlu Żarków w Głogowie.

Kubatura planowanych do wybudowania obiektów wynosi 5040 m3. Za projekt architektoniczny odpowiedzialny jest architekt Wacław Szarejko.

GUNB
GUNB
REKLAMA
GUNB

Jest już wizualizacja wyglądu osiedla Żarków po zakończeniu budowy wszystkich bloków mieszkalnych. Budowa TBS nr 19 i 20 rozpocznie się w tym roku, zakończy w 2023 r. Łącznie w tych dwóch blokach będzie 48 mieszkań.

Budowa TBS 21 i 22 rozpocznie się w roku przyszłym i potrwa dwa lata. Na realizację budowych tych dwóch kolejnych budynków TBS otrzymało w tym roku dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 2 250 000 złotych.

TBS Głogów

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA