Wrocław: Arkadia Broker wybuduje mieszkania w sąsiedztwie nieczynnego cmentarza na Krzykachźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Arkadia Broker wybuduje mieszkania w sąsiedztwie nieczynnego cmentarza na Krzykach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Deweloper z Suchego Lasu ma w swoim portfolio dwie inwestycje w stolicy Dolnego Śląska – przy ulicach Chorwackiej oraz Górniczej. Trzecia ma powstać w południowej części miasta, pomiędzy ulicami Letnią a Polarną.
Arkadia Broker złożyła 30 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Krzyckiej 41 (pomiędzy Letnią a Polarną) zespołu budynków wielorodzinnych z garażem podziemnym. Osiedle powstanie na działkach nr 1/1, 1/2, 1/3 i 1/4, o łącznej powierzchni ponad 6,7 tys. mkw. Znajdują się tuż przy nieczynnym już i zaniedbanym cmentarzu św. Jana. Jak mówi nam Joanna Rutkowska-Zoneman, właścicielka Arkadii Broker i prezes zarządu, nie są jeszcze gotowi odpowiedzieć na pytania dotyczące szczegółów przedsięwzięcia.
UM Wrocławia
Za projekt odpowiada Tadeusz Hardt z pracowni TH Architekci Sp. z o.o. Współpracowała już z tym deweloperem przy budynku wielorodzinnym Nowa Chorwacka.
REKLAMA
Arkadia Broker zakończyła już inwestycję Górnicza we Wrocławiu. W sprzedaży ma aktualnie mieszkania w Nowej Chorwackiej (także w stolicy Dolnego Śląska) oraz w Strzeleckiej i na osiedlu Bliskie Zawady (obie inwestycje z Poznania).

W pobliżu powstanie ponad 500 nowych apartamentów

W okolicy, blisko zbiegu ul. Przyjaźni i alei Karkonoskiej, inwestuje także Archicom S.A. Zapłacił za nieruchomość prawie 30 mln zł netto. Zamierza na niej wybudować ponad 500 apartamentów, w związku z czym mieszkańcy obawiają się zakorkowania ul. Przyjaźni. O szczegółach pisaliśmy w maju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA