Na północy Wrocławia powstanie nowa kładka pieszo-rowerowaWrocławskie Inwestycje

Na północy Wrocławia powstanie nowa kładka pieszo-rowerowa

REKLAMA

Miejska spółka Wrocławskie Inwestycje wybrała wykonawcę nowej kładki pieszo-rowerowa przy ujściu Widawy do Odry. Posłuży pieszym i rowerzystom i da szansę na rozwój turystyczny tego rejonu. Obiekt dla pieszych oraz rowerzystów ma liczyć ponad 40 metrów długości i szerokości 3 metry. Kładka znajdzie się na planowanej Odrzańskiej Trasy Rowerowej – Via Regia.

W ramach zadania wykonawca przygotuje projekty wykonawcze (jest już projekt budowlany tej inwestycji) i wybuduje kładkę oraz najazdy na nią o długości ok. 100 metrów. Połączą się one z drogami leśnymi od strony Wrocławia (las Lesicki – fragment lasu Rędzińskiego) i Paniowic położonych w gminie Oborniki Śląskie.

Kładka otworzy możliwości rekreacyjne w tej części naszego miasta i pozwoli mieszkańcom Wrocławia dotrzeć m.in. w okolice popularnego kąpieliska Kopalnia Wrocław.

– Możliwość przekroczenia rzeki tworzy szansę, by to miejsce stało się kolejną znaną atrakcją przyrodniczą Wrocławia – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

W minionym wieku jeszcze w latach 80. istniała tu przeprawa łącząca dwa brzegi rzeki Widawy. Teraz to miejsce znowu ożyje. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska (2021-2027) i znajdzie się na planowanej Odrzańskiej Trasy Rowerowej – Via Regia.

Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 13 miesięcy na zrealizowanie tego zadania.

Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje

LOKALIZACJA:

REKLAMA

Kolejna inwestycja planowana jest w pobliżu

Spółka Wrocławskie Inwestycje przygotowuje się do ogłoszenia postępowania przetargowego na projekt budowlany blisko 5 km ciągu pieszo-rowerowego w lesie Rędzińskim od ul. Żużlowców do Widawy.

Wrocław buduje nowe kładki

Budowa kładki na Rędzinie nie jest jedyną planowaną, realizowaną lub niedawno zakończoną tego typu inwestycją w stolicy Dolnego Śląska. Na liście są:

- otworzona 14 lutego 2024 r. Kładka św. Antoniego nad fosą w centrum;

- oddana w ubiegłym roku dla pieszych i rowerzystów przeprawa nad Ślęzą – między ulicami Trawową i Francuską (Muchobór Mały i Duży);

- stary mostek w Ogrodzie Japońskim (maj 2024 r.);

- planowana kładka prowadząca na Wzgórze Partyzantów od strony Podwala (jest na etapie koncepcji);

- przyszła przeprawa nad fosą w pobliżu mostu Sikorskiego, która połączy ulicę Sikorskiego z ulicą Cieszyńskiego (przetarg na projekt w przygotowaniu).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA