Na wrocławskim Ołbinie ruszyła budowa Sienkiewicza Résidence Bouygues Immobilier Polska

Na wrocławskim Ołbinie ruszyła budowa Sienkiewicza Résidence

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Generalnym wykonawcą inwestycji najnowszej inwestycji Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu – Sienkiewicza Résidence zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa Dach Sp. z o.o. W ramach projektu zaplanowano m.in. rewitalizację i rozbudowę XIX-wiecznego budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej (WSF). Budowa przy ul. Sienkiewicza 32, na wrocławskim Ołbinie, właśnie się rozpoczęła.

Inwestycja będzie składać się z części Classic, znajdującej się w zabytkowym, przedwojennym budynku Wyższej Szkoły Filologicznej, oraz części Modern, która powstanie od podstaw i uzupełni pierzeję ul. Sienkiewicza.

Łącznie w Sienkiewicza Résidence powstanie 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 mkw. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego oraz sali bilardowej. Realizacja inwestycji przy ul. Sienkiewicza 32 zakończy się w I kwartale 2024 roku, a pierwsi mieszkańcy wprowadzą się latem 2024 r.

– Wierzymy, że historia ma znaczenie, dlatego w takich miejscach jak Sienkiewicza Residence chcemy ją uwydatnić, ale też włączyć do tkanki miejskiej, tak by współgrała z nowoczesnym designem i architekturą. Nasza nowa inwestycja we Wrocławiu położona jest w samym centrum miasta, w jego historycznej, ale zarazem wielkomiejskiej, nowoczesnej i dynamicznie wzrastającej okolicy. Tu skupia się życie Wrocławia i tu też chcemy być obecni – mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska.

Sienkiewicza Residence to nie tylko dobry design, ale także ekologia i funkcjonalność. W ramach inwestycji powstanie zbiornik retencyjny wody opadowej, która będzie wykorzystywana przy podlewaniu zielonych części wspólnych. Zamontowane zostanie także energooszczędne oświetlenie LED oraz nawiewniki z funkcją antysmogową.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również system umożliwiający otwieranie drzwi przy pomocy aplikacji na smartfonie. Na terenie inwestycji zaplanowano również miejsca parkingowe 108 w hali garażowej i 15 naziemnych, specjalnie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wjazd zaplanowano od ul. Sienkiewicza. W Sienkiewicza Residence znajdą się również lokale usługowe – będzie ich łącznie dziesięć.

Cześć nowoczesna Sienkiewicza Residence, czyli Modern, została zaprojektowana tak, by uzupełnić pierzeję ul. Sienkiewicza. Będzie to nowoczesny obiekt, nawiązujący do architektury obecnej na sąsiednich działkach.

– Wyszliśmy z założenia, że w XXI wieku powinna powstawać architektura adekwatna do danego czasu. Próby "odtwarzania" zabudowy historycznej, robione na siłę, są niewłaściwymi działaniami projektowymi – zaznacza Maciej Konopka.

Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska

Połączenie historii z nowoczesnością

Część historyczna o nazwie Classic, w której znajdą się komfortowe apartamenty, powstała pod koniec XIX wieku pod okiem wrocławskiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. Do niedawna działała tam Wyższa Szkoła Filologiczna. Jak kamienica będzie wyglądała po rewitalizacji? Architekt Maciej Konopka, podkreśla, że najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb.

REKLAMA

– Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – opowiada.

Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska

Autorskie wnętrza

Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy. Znajdą się tam elementy francuskiej jodełki, kamiennych portali i kasetonowego sufitu (zdobionego obrazami przedstawiającymi niebo), czy też gipsowe rozety. Dopełnieniem całości będzie sztuka współczesna i obrazy z wizerunkami postaci związanych z lokalną historią. Pojawią się tam również elementy współczesnego designu, opierającego się przede wszystkim na odważnych kolorach, ciekawych formach i unikatowych autorskich meblach Jana Sikory, architekta wnętrz Sienkiewicza Residence.

Od początku przyświecała mi odważna autorska wizja wielkomiejskiego szyku, elegancji i tradycji. Reinterpretacja historii stanowi niezwykłą inspirację i prawdziwą kopalnię pomysłów dla projektanta. Chciałem także stworzyć coś autorskiego, dalekiego od nudy wynikającej z oczywistych rozwiązań i stosowania utartych figur kompozycyjnych – opowiada Jan Sikora.

Wnętrza części Modern będą utrzymane w stonowanej kolorystyce bieli i szarości, komponującej się z elewacją. W roli dodatku nadającego wnętrzu ciepła i komfortu wykorzystane zostaną drewniane lamele. Tu również na ścianach pojawią się obrazy z pracami współczesnych artystów.

Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska

Generalny wykonawca inwestycji – Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa Dach Sp. z o.o. z Wrocławia, działa na polskim rynku od ponad 30 lat i w tym czasie zrealizowało łącznie ponad 50 sklepów wielkopowierzchniowych, fabrykę dla Wabco Polska, szpital w Polanicy oraz centrum Medicus, obiekty biurowe i hotelowe. Firma współpracowała m.in. z Politechniką Wrocławską, Tesco Poland, US Pharmacia, Tauronem czy PGNiG.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA