Wrocław: Kolejne podwórko na Ołbinie zostanie zrewitalizowaneźródło: ukosne.gis.um.wroc.pl

Wrocław: Kolejne podwórko na Ołbinie zostanie zrewitalizowane

REKLAMA
Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie wnętrza podwórzowego w obrębie ulic: Daszyńskiego, Jedności Narodowej i Żeromskiego na wrocławskim Ołbinie (dz. nr 25/11 i 26, AM-10, obręb: Plac Grunwaldzki).
Przetarg został rozstrzygnięty kilkanaście dni temu. Wystartowały w nim trzy firmy. Zwycięzcą okazała się firma TOM-INSTAL sp. z o.o. z Wrocławia, która wykona wszystkie prace za kwotę 559,2 tys. zł
Modern Studio Architektury
Zakres prac rewitalizacyjnych jakie zostaną zrealizowane obejmuje roboty ziemne i rozbiórkowe, roboty drogowe (budowa drogi z miejscami postojowymi i miejscami manewrowymi dla samochodów). Projekt przewiduje również wykonanie placu zabaw dla dzieci wraz z wyposażeniem w urządzenia, terenów rekreacyjnych oraz chodników i nawierzchni, regulację studzienek z wymianą pokryw na typ ciężki, regulację wpustów odwodnienia deszczowego oraz oczyszczenie studzienek i płukanie części instalacji po wykonaniu nawierzchni drogowej.
W ramach przedsięwzięcia zamontowane zostaną 4 słupy oświetlenia terenu wraz z instalacją, wykonane zostanie uzupełniające oznakowanie drogowe a także nasadzenia zieleni według projektu (krzewów, pnączy i części trawników wraz z 3-letnią pielęgnacją zieleni istniejącej i nasadzanej). Wymienione powyżej prace stanowią I etap zagospodarowania wnętrza podwórzowego. 
REKLAMA
Zakres prac jest mniejszy, niż wynika to z dokumentacji projektowej zagospodarowania wnętrza podwórzowego oraz nie obejmuje działki nr 173, AM-10, obręb: Plac Grunwaldzki należącej do Wspólnoty Mieszkaniowej Żeromskiego 88.
Termin realizacji zamówienia: roboty budowlane i prace w zakresie zieleni: do 16 miesięcy od dnia zawarcia umowy (27 sierpnia 2020 r.), pielęgnacja zieleni: przez 12 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót, zgodnie z harmonogramem pielęgnacji zieleni.
Dokumentację projektową zagospodarowania wnętrza podwórzowego wykonało Modern Studio Architektury z Niemodlina.
ukosne.gis.um.wroc.pl

Komentarze (4)

Napisz komentarz
arti(gość)
I znowu ten marny wykonawca. Bałagan, opryskliwość, brak nadzoru i robienie samowoli bez poszanowania ludzi tam mieszkających. Zgroza.
miłośnik ZZK(gość)
Dokończcie remont podwórka na jednosci/roosevelta! Zrealizowano pierwszy etap na jego lepszej części a błoto na pozostałych wciąż jak było tak jest. Żeby dopełnić absurdalnego krajbobrazu w tle atrakcja odwiedzana przez rzesze turystów (kolorowe podwórko i murale na kamienicach) widzących ten symbol nieudacznictwa urzędniczego.
Małpka176431(gość)
Zobaczymy czy zrobią plac zabaw:)
IzaBeLa(gość)
I ta samotna kamienica stojąca na tym podwórku niczym zamek otoczony murami ;)
REKLAMA