Najbardziej luksusowy hotel w Krakowie już gotowy fot. Damian Daraż

Najbardziej luksusowy hotel w Krakowie już gotowy

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W samym centrum Krakowa, przy ul. Stradomskiej oddany został do użytku pięciogwiazdkowy hotel Stradom House, należący do Autograph Collection Hotels by Mariott. Ma to być najbardziej luksusowy hotel w Krakowie. Inwestycja została zrealizowana przez Angel Poland Group. Inwestycja powstała w ramach rewitalizacji zabytkowej kamienicy z XIV wieku.

Aktualnie w Stradom House trwają ostatnie prace wykończeniowe, będące dopełnieniem całego projektu, prowadzona jest aktualnie rekrutacja pracowników. Hotel zapewni ok. 150 nowych miejsc pracy. Inwestycja składa się też z nowego budynku mieszkalnego w głębi działki. Otwarcie zaplanowane jest na kwiecień 2023 roku.

Hotel zlokalizowany przy ul. Stradomskiej, w sąsiedztwie Zamku Królewskiego na Wawelu, zaoferuje 125 pokoi. Inwestor, Angel Poland Group dostrzegł olbrzymi potencjał w kamienicy z XIV wieku, pomimo że początkowo jej stan techniczny był bardzo zły. Jej długa i ciekawa historia była źródłem inspiracji do stworzenia tożsamości tego miejsca na nowo. Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

W budynku powstały dwie restauracje, bar oraz winiarnia z ogródkiem. Hotel posiada także zewnętrzne patio, a w ramach usługi business & travel zapewni m.in. dostęp do sal konferencyjnych. Goście hotelowi mają do dyspozycji ekskluzywny klub wellness-spa Sól. Otwarty zostanie również Hedwigs, światowej klasy bar i piwnica z winami mieszcząca się w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części hotelu.

– Naszą wizją od początku było stworzenie w Krakowie niepowtarzalnego miejsca. Takiego, w którym ludzie będą mogli swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, korzystać z 5-gwiazdkowego hotelu, restauracji, klubu czy centrum SPA i przestrzeni eventowych. Renowacja zabytkowego budynku jest niewątpliwie wyzwaniem, jednak efekt końcowy daje nam dużo satysfakcji. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że ciężka praca się opłaciła. Stradom House przenosi filary Grupy Angel Poland na kolejny poziom – podkreśla Shachar Samuel, co-owner Angel Poland Group.

– Wizją towarzyszącą projektowaniu Stradom House było stworzenie niepowtarzalnego miejsca tutaj, w Krakowie. Miejsca, w którym ludzie będą mogli swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, korzystać z restauracji, klubu, 5-gwiazdkowego hotelu czy centrum spa & fitness i przestrzeni eventowych. Zespół ekspertów zadbał o płynny przepływ doświadczeń z najwyższą dbałością o szczegóły. Angel Poland Group przenosi filary swojej marki: kapitał, lokalizację i lifestyle na kolejny poziom – mówi Lionel Valla, Hotel General Managerem w Angel Poland Group.

Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe

Ze względu na charakter i kompleksowość renowacji konieczna była współpraca inwestora z różnymi firmami.

– Współpracowaliśmy m.in z brytyjskim studiem Blacksheep oraz hiszpańskim ADC Atelier, przy całym projekcie pomagali nam również nasi lokalni eksperci. Odrestaurowanie opuszczonego budynku z zachowaniem ducha jego pierwotnej architektury jest naprawdę bardzo złożonym procesem. Przeprowadziliśmy wiele badań i ekspertyz, aby odnowić budynek w zgodzie z historią. Stradom stał się esencją powyższego. Efektami ekscytującej pracy przy projekcie łączącym w sobie zadania architektoniczne i wymagania operacyjne są niezrównane doznania, które oferuje Stradom. Przy projekcie pracowało wielu wyspecjalizowanych konsultantów, ich talent był niezbędny do urzeczywistnienia naszej wizji – informuje Lionel Valla.

Przypomnijmy, pod koniec 2013 roku popadające w ruinę budynki przy ulicy Stradomskiej 12-14 w Krakowie wraz z przedszkolem miasto sprzedało firmie Angel Poland za kwotę ok. 28 milionów złotych.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

O inwestorze:

Angel Poland Group to firma z branży budowlanej i deweloperskiej. Specjalizuje się w segmencie mieszkań i hoteli luksusowych, która tym roku obchodzić będzie 20-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie zrealizowała szereg prestiżowych inwestycji w najlepszych lokalizacjach Krakowa i Wrocławia. Ważnym aspektem wyróżniającym działalność Angel Poland Group jest troska o naturę, edukacja społeczna w zakresie ekologii oraz działalność charytatywna, realizowana w oparciu o wysoką świadomość i poczucie odpowiedzialności społecznej.

Stradom House to trzeci projekt hotelowy Angel Poland Group, po DoubleTree by Hilton, znajdującym się w kompleksie OVO Wrocław oraz The Granary La Suite Hotel (także we Wrocławiu), który stał się punktem odniesienia dla wszystkich butikowych hoteli w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA