Najstarsze Multikino w Warszawie zostanie wyburzone. Co powstanie w jego miejsce?Materiały prasowe

Najstarsze Multikino w Warszawie zostanie wyburzone. Co powstanie w jego miejsce?

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny multipleks w Polsce zostanie wyburzony. Tym razem w Warszawie. Multikino sprzedało niedawno działkę na warszawskim Ursynowie, przy stacji metra Imielin, na której stoi najstarsze kino tej sieci w Warszawie. Nowym właścicielem nieruchomości jest spółka GH Development 11.

Multikino Ursynów, które zostało otwarte w 1999 roku zakończy oficjalnie działalność 18 sierpnia tego roku. Nowy właściciel tego obiektu, firma belgijski deweloper GH Development ma już zgodę na jego wyburzenie wraz z towarzyszącym mu budynkiem parkingu wielopoziomowego przy ul. Indiry Gandhi. Otrzymał je w lutym br. W jego miejsce zamierza wybudować siedmiopiętrowe apartamentowce.

REKLAMA

Spółka złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę. Przyjęty w czerwcu 2021 roku miejscowy plan dopuszcza zabudowę mieszkaniową. Na działce, na której znajduje się ursynowskie Multikino może powstać obiekt mieszkaniowo-usługowy o dopuszczalnej maksymalnej wysokości 23 metrów. We fragmencie działki znajdującym się naprzeciwko siedziby urzędu dzielnicy Ursynów plan dopuszcza budowę wysokiej na 34 m dominanty wysokościowej.

– Decyzja o zamknięciu kina była trudna. Jednak transakcja sprzedaży prawa użytkowania wieczystego do działki, na której funkcjonuje Multikino Ursynów umożliwiła częściową spłatę zadłużenia, które narosło w okresie pandemii COVID-19. Był to czas szczególnie ciężki dla branży kinowej – kina były zamknięte przez okres 40 tygodni, a wsparcie finansowe PFR i PISF omijało największe podmioty takie jak Multikino SA, nie będące w sektorze MSP. Wiemy, że wielu widzów, a szczególnie mieszkańców Ursynowa jest z nami od lat i chcielibyśmy pożegnać się z nimi w sposób na jaki zasługuje tak wyjątkowa i wierna widownia. Od 15 do 18 sierpnia zapraszamy Warszawiaków na specjalny, pełen atrakcji długi kinowy weekend. Szczegóły wydarzeń zostaną ogłoszone wkrótce – poinformował Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA