Największy na świecie producent herbaty Lipton Teas and Infusions stawia na Katowice i zwiększa zatrudnienieMateriały prasowe

Największy na świecie producent herbaty Lipton Teas and Infusions stawia na Katowice i zwiększa zatrudnienie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka, znana globalna firma zdecydowała się na dalszy rozwój w Katowicach. Tym razem jest to największy na świecie producent herbaty Lipton Teas and Infusions. Firma zdecydowała się na wynajęcie ponad 80 stanowisk pracy w Cluster Offices w Katowicach, operatorze powierzchni elastycznych. W transakcji doradzała firma CBRE.

Lipton Teas and Infusions to największy na świecie producent herbaty, oferujący klientom takie marki jak Lipton, PG Tips, Saga czy Pukka. Firma została wydzielona w ramach struktur koncernu Unilever, a następnie sprzedana nowemu nabywcy – funduszowi kapitałowemu CVC, gdzie pod nadzorem nowego właściciela rozwija swoją organizację.

– Katowice to miasto, które idealnie odpowiada na nasze potrzeby związane z intensywnym rozwojem. Już wiemy, że w stolicy Śląska znajdziemy wykwalifikowanych pracowników, o których będziemy szybko powiększać nasz zespół. Mamy także dostęp do wysokiej jakości przestrzeni biurowej, w tym elastycznej, co dla nas ważne ze względu na możliwość sprawnego dopasowywania jej do zmieniających się potrzeb. To miejsce przyjazne do prowadzenia biznesu, dlatego zdecydowaliśmy się tu inwestować – podkreśla Łukasz Siwiec, Global Control Tower Lead z firmy Lipton Teas and Infusions.

W ciągu kilku miesięcy zespół Lipton Teas and Infusions w biurze na Dworcowej 8 w Katowicach powiększy się do ponad 100 osób. Rozwój herbacianego giganta w Katowicach jest obecnie na etapie budowania zespołu odpowiedzialnego za procesy Order to Cash w Europie oraz rozwijania zespołów z obszaru łańcucha dostaw (Supply Chain), w tym planistycznych oraz koordynujących międzynarodowy transport z fabryk do klientów. Oferując pracę specjalistom z powyższych dziedzin, jak również osobom na samym początku rozwoju zawodowego, firma zwraca szczególną uwagę na biegłą znajomość języka angielskiego, proaktywne podejście do zadań oraz umiejętności komunikacyjne.

Lipton Teas and Infusions z jednej strony ma cechy start-upu, czyli organizacji budującej swoją tożsamość po wydzieleniu ze struktur koncernu Unilever, a z drugiej, oferuje korporacyjne środowisko pracy w znaczeniu narzędzi, systemów i standardów. Poza biurem w sercu miasta, firma posiada w Katowicach Szopienicach nowoczesną fabrykę herbat takich marek jak Lipton, Pukka i Saga.

– Nasz klient, firma Lipton Teas and Infusions, preferował rozwiązanie elastyczne z uwagi na możliwość szybkiej ekspansji powierzchni biurowej. Firma dynamicznie się rozwija i cały czas prowadzi nowe procesy rekrutacyjne, co wpłynęło na wybór takiej formy najmu. Naszemu klientowi zależało także, aby cały proces relokacji do nowej przestrzeni był szybki. Projekt Cluster Offices idealnie wpisał się w te oczekiwania zapewniając przy tym najwyższej klasy przestrzeń biurową – mówi Natalia Kuliberda, Zastępca Dyrektora w Dziale Powierzchni Elastycznych firmy CBRE.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Przestrzeń Cluster Offices znajduje się w centralnej części kompleksu Starego Dworca przy ul. Dworcowej 8 w Katowicach. Składa się z trzech pięter o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Wnętrza zostały zaprojektowane według najnowszych trendów "Future of Work" i znajdują się na nich ok. 330 stanowiska pracy, 30 dedykowanych biur, przestrzenie coworkingowe, a także 6 sal spotkań i 4 sale konferencyjne. W standardzie jest obsługa recepcyjna i nieograniczony dostęp do biura 24/7. Klienci mogą korzystać z przestrzeni wspólnych (kuchnia, sale spotkań), internetu, sprzętu biurowego i wielu innych. Na parterze budynku otwarte zostanie klimatyczne bistro z tarasem.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że klient docenił pracę, jaką nasza firma włożyła w projekt Cluster Stary Dworzec. Dołożymy wszelkich starań, aby Lipton Teas and Infusions czuła się u nas dobrze i mogła się swobodnie rozwijać w systemie agile spaces. Pomyślne zakończenie negocjacji zawdzięczamy zaangażowaniu obydwu stron w cały proces oraz sprawnemu doradztwu CBRE – dodaje Maciej Ruszniak odpowiedzialny za komercjalizację powierzchni w Cluster S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Cluster Stary Dworzec

Stary Dworzec C

Całkowita powierzchnia: 6000 m2
 • status budynku: gotowy
 • klasa budynku: B
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 22.00
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • światłowód
 • monitoring
 • otwierane okna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • wentylacja