Niemiecka sieć sklepów Woolworth wchodzi do Polski. Jeden z pierwszych otworzy w Krakowie

Niemiecka sieć sklepów Woolworth wchodzi do Polski. Jeden z pierwszych otworzy w Krakowie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża niemiecka sieć sklepów detalicznych wchodzi do Polski. Tym razem jest to Woolworth, która od 2010 roku z powodzeniem prowadzi ekspansję we własnym kraju, a w 2023 roku otworzy swoje pierwsze sklepy na terenie Polski.

W ostatnim czasie podpisana została umowa najmu na jeden z pierwszych sklepów Woolworth w Polsce, który zostanie otwarty w stolicy Małopolski. Dzięki współpracy z firmami KG Group oraz BOIG w parku handlowym ATUT KRAKÓW przy ulicy Nowohuckiej w Krakowie zostanie uruchomiony pierwszy sklep Woolworth w tym mieście. Będzie to też jeden z pierwszych dyskontów tej niemieckiej sieci w Polsce. Otwarcie przewidziane jest na maj 2023 roku.

Pomimo globalnego wzrostu cen, Woolworth gwarantuje szeroki wybór artykułów w atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Asortyment obejmuje artykuły dekoracyjne, elektronikę, artykuły piśmiennicze, artykuły gospodarstwa domowego i zabawki, artykuły kosmetyczne i drogeryjne, akcesoria, artykuły upominkowe, pasmanterię i wełnę, walizki, tekstylia domowe, akcesoria dla zwierząt oraz odzież dla całej rodziny.

Woolworth chce dalej rozwijać sprawdzoną koncepcję sprzedaży detalicznej w Polsce i widzi potencjał dla 400 sklepów w perspektywie średnioterminowej. Aby móc zaoferować zróżnicowany, atrakcyjny asortyment jak największej liczbie klientów w Polsce, sieć dyskontowa stale poszukuje odpowiednich powierzchni handlowych.

Firma rozpoczęła działalność w 2010 r. i obecnie posiada ponad 500 sklepów w śródmieściach, centrach handlowych i sklepach specjalistycznych w Niemczech.

REKLAMA

Przy ulicy Nowohuckiej w Krakowie, w sąsiedztwie hali Expo trwa budowa centrum wyprzedażowego Designer Outlet Kraków wraz z dwoma parkami handlowymi.

Na 15 hektarowym terenie wybudowane zostaną dwa parki handlowe Atut o łącznej powierzchni 23 tysięcy metrów kwadratowych oraz centrum Designer Outlet Kraków o powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych, w którym znajdzie się 120 sklepów. ze sklepami W centrach o wspólnej nazwie Atut Kraków znajdą się m.in. Lidl, Rossmann, RTV Euro AGD, Media Expert, Jysk i siłownia My Fitness Place. Oddanie centrum handlowego do użytku zaplanowano na 2023 rok.

W centrum handlowo-wyprzedażowym przy ulicy Nowohuckiej otwartych będzie 120 sklepów oferujących markową odzież z poprzednich sezonów przecenioną od 30 do 70 procent. W ramach inwestycji powstanie 2000 miejsc parkingowych, za równo naziemnych jak i podziemnych. Centrum handlowe to również sześć kawiarni i restauracji.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA