Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnychFot. BSH

Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych

REKLAMA

Niemiecki koncern BSH po raz kolejny stawia na stolicę Dolnego Śląska. Otworzył na terenie swojego kompleksu fabryk lodówek i piekarników przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych – InnoLab. Powstawać w nim będą najnowsze rozwiązania, które zostaną zastosowane w fabrykach tego wielkiego, znanego, światowego koncernu. BSH zainwestował od 2017 roku, od chwili wejścia do Wrocławia, łącznie ok. 900 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. Z roku na rok wzrasta też systematycznie zatrudnienie.

Wrocławski InnoLab jest drugim po Łodzi tego typu laboratorium innowacji produktowych koncernu BSH w Polsce. Zatrudnieni zostali w nim inżynierowie, konstruktorzy, eksperci od automatyzacji i programiści. Dzięki realizacji tej nowej inwestycji we Wrocławiu, koncern BSH chce efektywniej i szybciej optymalizować swoje procesy produkcyjne.

– Rozwijamy BSH w Polsce, aby zwiększyć naszą konkurencyjność, co wymaga najnowocześniejszych technologii Przemysłu 4.0. Nasz nowy InnoLab to centrum kreatywności i wymiany pomysłów. Innowacje przenikają nie tylko nasze produkty, ale także systemy produkcji i zarządzania – podkreśla Jochen Heel, członek zarządu BSH w Polsce.

– Na przestrzeni wyposażonej w nowoczesne narzędzia, takie jak technologia rozszerzonej rzeczywistości czy robot produkcyjny, realizujemy projekty z zakresu automatyzacji i robotyzacji, które będą usprawniały pracę w fabrykach BSH – dodaje Wojciech Tobiański, lider InnoLab.

Fot. BSH
Fot. BSH
Fot. BSH
Fot. BSH

To nie jedyna inwestycja BSH otwarta w tym roku we Wrocławiu

Laboratorium innowacji produktowych InnoLab to kolejna inwestycja globalnego koncernu BSH uruchomiona w tym roku w stolicy Dolnego Śląska.

Firma wybudowała też we Wrocławiu nowy przenośnik, którym połączyła swoje fabryki piekarników i lodówek przy ul. Żmigrodzkiej z niedawno wynajętym magazynem. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo przygotuje się na wzrosty mocy produkcyjnych w nadchodzących latach.

Za pomocą przenośnika do magazynu transportowane będą wyprodukowane lodówki i piekarniki. – Dzięki temu będziemy mogli zrezygnować z codziennego używania kilku samochodów dostawczych, którymi obecnie przewozimy produkty z fabryk do nowego magazynu. Zwiększymy w ten sposób naszą wydajność, obniżymy koszty i ograniczymy emisję dwutlenku węgla – mówi Dawid Łuczak, kierownik działu operacji logistycznych w BSH we Wrocławiu.

Fot. BSH
Fot. BSH

Koncern BSH stawia na Wrocław!

REKLAMA

Dwie wrocławskie fabryki BSH zostały uruchomione w 2017 r. na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143. Od tego czasu firma zainwestowała we Wrocławiu blisko 900 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne.

W dwóch wrocławskich fabrykach BSH powstało 1500 miejsc pracy. Na tym jednak nie koniec. Docelowo fabryki piekarników i lodówek będą produkowały rocznie po około milion urządzeń marek Bosch i Siemens. To będzie oznaczać nowe miejsca pracy i wzrost zatrudnienia w stolicy Dolnego Śląska.

W 2020 r. firma otworzyła we Wrocławiu nowe centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw. z własną infrastrukturą kolejową. Aby przygotować się na nadchodzące wzrosty produkcji, firma wynajęła też dodatkowy magazyn o powierzchni ok. 46 tys. metrów kwadratowych.

Docelowo fabryki piekarników i lodówek będą produkowały rocznie po około milion urządzeń.

Fot. BSH
Fot. BSH
Fot. BSH
Fot. BSH

O inwestorze:

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk.

W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a nieopodal Rzeszowa małe AGD.

BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy.

BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA