Nowa Manufaktura. Mieszkaj niebanalnie w sercu Wrocławia

Nowa Manufaktura. Mieszkaj niebanalnie w sercu Wrocławia

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Bliskość ścisłego centrum, nowoczesna architektura, funkcjonalne i przystępne cenowo mieszkania – przy zbiegu ulicy Kościuszki i Pułaskiego we Wrocławiu powstaje Nowa Manufaktura. To propozycja zarówno dla szukających miejsca do życia w dogodnej lokalizacji, jak i dla osób, które chcą zainwestować w lokale na wynajem.
Budowa Nowej Manufaktury ruszyła pod koniec 2019 roku i jak zapewniają przedstawiciele inwestora – firmy IMS Budownictwo – prace idą zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem, a wszystkie trzy segmenty obiektu powstają w jednym etapie budowy.
- Z racji ciekawej i nowoczesnej, trzysegmentowej kubatury budynku wykonawca, Technobud Nowy Sącz, nie ma łatwego zadania. Firma ta współpracuje jednak z nami od wielu lat i wykonała dla nas wszystkie dotychczasowe inwestycje, więc jesteśmy spokojni o jakość wykonania – podkreśla Katarzyna Śliwiak z firmy IMS Budownictwo.
Aktualnie na budowie trwają prace dotyczące hali garażowej. 
- Zamocowano rozpory ścian szczelinowych, zakończono prace ziemne, ułożono beton podkładowo-wyrównawczy. Układane jest zbrojenie oraz trwa betonowanie płyty fundamentowej. Zakończono wykonywanie ścian oraz słupów na poziomie -2 hali garażowej. Generalny wykonawca wybetonował już strop nad poziomem -2 – wylicza Katarzyna Śliwiak.
Materiały inwestora

Blisko do Rynku i na Dworzec Główny

Nową Manufakturę wyróżnia przede wszystkim znakomita lokalizacja. Do Rynku jest stąd około 1,5 kilometra, a do Dworca Głównego – około 650 metrów.
- Dzięki temu nasi klienci, którzy kochają wrocławski Rynek, mogą go odwiedzać, kiedy tylko chcą. Korzystając przy tym z uroków tego miejsca, ale nie słysząc codziennego nocnego życia, które tętni w sercu miasta. Część z nich nie musi martwić się dojazdem do pracy, gdy ta znajduje się w Rynku bądź w sąsiadujących z nim biurowcach. Pieszo można pokonać tę trasę w kilkanaście minut. Weekendami z kolei mieszkańcy Nowej Manufaktury mogą wybrać się poza miasto, nie martwiąc się o transport do Dworca Głównego. Dworzec PKP oraz PKS jest oddalony bowiem tylko o 7 minutowy spacer! – zaznacza Katarzyna Śliwiak.
Inwestycja IMS Budownictwo to również świetna propozycja dla osób, które planują zakup mieszkania pod wynajem.
- To idealne miejsce dla osób pracujących w ścisłym centrum, często podróżujących, ale również dla studentów. Tuż przy inwestycji znajduje się przystanek tramwajowy „Kościuszki” – można stamtąd bezpośrednio dojechać na plac Grunwaldzki, w którego pobliżu mieszczą się wydziały Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego czy Uniwersytetu Przyrodniczego – dodaje Katarzyna Śliwiak.
Jak tłumaczą przedstawiciele inwestora, z racji, że lokalizacja przyciąga osoby, które potrzebują bliskiego dostępu do Rynku, Dworca Głównego lub na uczelnie wyższe, w ofercie znalazły się przede wszystkim mieszkania o niewielkich metrażach – od 25 do 70 metrów kwadratowych. 
- Nowa Manufaktura została przygotowana dla osób poszukujących małych oraz funkcjonalnych mieszkań, stąd znaczna większość mieszkań to mieszkania jednopokojowe lub dwupokojowe. Posiadamy także alternatywę dla osób, które na początek chcą zainwestować w mieszkania pod wynajem, a w późniejszym czasie zachować je dla siebie. Mam tu na myśli mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 40 mkw. z możliwością późniejszego podziału na dwa pokoje. Układy, które tutaj proponujemy, sprawdzają się na naszych poprzednich inwestycjach – zaznacza Katarzyna Śliwiak.
Materiały inwestora

Nowoczesna architektura i wysoki standard

Budynek będzie podzielony na trzy części, wypełniające zbieg ulic Kościuszki i Pułaskiego w dwóch liniach zabudowy. Za projekt inwestycji odpowiada renomowana pracownia architektoniczna AP Szczepaniak.
- Nowoczesna architektura oraz zabudowa sięgająca 9 piętra znakomicie wkomponuje się w istniejącą zabudowę oraz wypełni ubytek pomiędzy starszymi kamienicami, co będzie stanowiło doskonałe zwieńczenie tego narożnika – zapewnia inwestor.
Obiekt będzie miał zróżnicowaną wysokość: 7, 9 oraz 10 kondygnacji. Łącznie w Nowej Manufakturze powstanie 312 mieszkań. Większość z nich będzie posiadała loggie, balkony lub tarasy o powierzchni dochodzącej nawet do 107 metrów kwadratowych. W najwyższej części budynku lokale znajdujące się na 8 piętrze będą posiadać antresole wraz z dodatkowymi tarasami zlokalizowanymi na dachu budynku. 
Na parterze w pierwszej linii zabudowy pojawią się także 3 lokale usługowe. Całość, jak zapowiada deweloper, zostanie wybudowana w wysokim standardzie. 
- Konstrukcję budynku stanowić będzie szkielet żelbetowy wypełniony pustakami ceramicznymi. Ciepło i ciepła woda do mieszkań będą dostarczane z sieci miejskiej. Pod obiektem znajdzie się dwukondygnacyjny garaż z miejscami postojowymi oraz wydzielonymi komórkami lokatorskimi. Mieszkania przekazywane będą w stanie deweloperskim, czyli ze wszystkimi instalacjami, stolarką okienną, parapetami, drzwiami zewnętrznymi, grzejnikami. Ściany w mieszkaniach zostaną wykonane z betonu o klasie betonu licowego lub zostaną pokryte tynkiem cienkowarstwowym – wyliczają przedstawiciele firmy IMS Budownictwo.
Zakończenie budowy Nowej Manufaktury planowane jest na I połowę 2022 roku.
Tagi:

Komentarze (3)

Napisz komentarz
mgr(gość)
Wow, kto by pomyślał że przed wojną budowali we Wrocławiu nowoczesne 9 piętrowe kamienice. Za to świetnie dopełni resztę plomb na skrzyżowaniu - jedna żółta, druga zielona, trzecia szaro-czerwona i teraz czwarta czarno biała. Szkoda że na środku nie ma ronda, bo można by tęczę postawić, chociaż w sumie już nie trzeba. - Nowoczesna architektura oraz zabudowa sięgająca 9 piętra znakomicie wkomponuje się w istniejącą ... oraz wypełni ubytek pomiędzy starszymi kamienicami... – zapewnia inwestor.
Maciej(gość)
@
Jan Augustynowski
Wygląda spoko i wszystko co trzeba jest w okolicy. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że co by się nie działo, to zawsze będzie centrum miasta!! W tej okolicy może być tylko lepiej :)
Wygląda okropnie, nijak wpasowuje się w okolicę, przywodzi na myśl najgorsze sowieckie "standardy".
Jan Augustynowski
Wygląda spoko i wszystko co trzeba jest w okolicy. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że co by się nie działo, to zawsze będzie centrum miasta!! W tej okolicy może być tylko lepiej :)

Najnowsze artykuły

Trzy firmy chcą remontować most Zwierzyniecki we Wrocławiu
Poznaliśmy oferty trzech firm, które zainteresowane są przeprowadzeniem remontu 123-letniego mostu Z...
Rynek magazynowy w Łodzi – logistyczne serce Polski
Polska Centralna to trzeci do co wielkości rynek magazynowy w Polsce, a także jeden z najważniejszyc...
Łódź: Ulica Wydmowa przeszła remont
Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Plan dla Osiedli. Prace obejmowały odcinek od ulic...
Kraków: Mieszkańcy zdecydowali – wyniki głosowania 7. edycji Budżetu Obywatelskiego
Zrealizowanych zostanie 195 projektów na łączną kwotę 32 mln złotych. Najwięcej zwycięskich zadań do...
Kraków: tereny pod kolejowymi estakadami zostaną zagospodarowane
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. powołały zespół z udziałem miasta, którego zadaniem jest przygotowan...
Miasto sprzedaje atrakcyjną działkę tuż obok Dworca Głównego PKP. Znamy nową datę przetargu
Magistrat wystawia na sprzedaż nieruchomość położoną blisko zbiegu ulic Gwarnej i Kościuszki. Liczy...
Wrocław najbardziej aktywnym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Największe polskie miasta regionalne już drugi raz w tym roku wyprzedziły Warszawę pod względem iloś...
Znane wyniki głosowania w Legnickim Budżecie Obywatelskim 2020
W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego do głosowania zakwalifikowało się 41 projektów z 11 obs...
W gminie Miękinia powstaje nowoczesna fabryka z branży budownictwa
Na ponad 17-hektarowej nieruchomości w gminie Miękinia powstaje fabryka prefabrykacji elementów beto...
Żabka inwestuje na Dolnym Śląsku
Żabka Polska, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, w tym roku dokonała największych w swojej...