Nowa Manufaktura. Mieszkaj niebanalnie w sercu Wrocławiaźródło: Materiały inwestora

Nowa Manufaktura. Mieszkaj niebanalnie w sercu Wrocławia

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Bliskość ścisłego centrum, nowoczesna architektura, funkcjonalne i przystępne cenowo mieszkania – przy zbiegu ulicy Kościuszki i Pułaskiego we Wrocławiu powstaje Nowa Manufaktura. To propozycja zarówno dla szukających miejsca do życia w dogodnej lokalizacji, jak i dla osób, które chcą zainwestować w lokale na wynajem.
Budowa Nowej Manufaktury ruszyła pod koniec 2019 roku i jak zapewniają przedstawiciele inwestora – firmy IMS Budownictwo – prace idą zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem, a wszystkie trzy segmenty obiektu powstają w jednym etapie budowy.
- Z racji ciekawej i nowoczesnej, trzysegmentowej kubatury budynku wykonawca, Technobud Nowy Sącz, nie ma łatwego zadania. Firma ta współpracuje jednak z nami od wielu lat i wykonała dla nas wszystkie dotychczasowe inwestycje, więc jesteśmy spokojni o jakość wykonania – podkreśla Katarzyna Śliwiak z firmy IMS Budownictwo.
Aktualnie na budowie trwają prace dotyczące hali garażowej. 
- Zamocowano rozpory ścian szczelinowych, zakończono prace ziemne, ułożono beton podkładowo-wyrównawczy. Układane jest zbrojenie oraz trwa betonowanie płyty fundamentowej. Zakończono wykonywanie ścian oraz słupów na poziomie -2 hali garażowej. Generalny wykonawca wybetonował już strop nad poziomem -2 – wylicza Katarzyna Śliwiak.
Materiały inwestora

Blisko do Rynku i na Dworzec Główny

Nową Manufakturę wyróżnia przede wszystkim znakomita lokalizacja. Do Rynku jest stąd około 1,5 kilometra, a do Dworca Głównego – około 650 metrów.
- Dzięki temu nasi klienci, którzy kochają wrocławski Rynek, mogą go odwiedzać, kiedy tylko chcą. Korzystając przy tym z uroków tego miejsca, ale nie słysząc codziennego nocnego życia, które tętni w sercu miasta. Część z nich nie musi martwić się dojazdem do pracy, gdy ta znajduje się w Rynku bądź w sąsiadujących z nim biurowcach. Pieszo można pokonać tę trasę w kilkanaście minut. Weekendami z kolei mieszkańcy Nowej Manufaktury mogą wybrać się poza miasto, nie martwiąc się o transport do Dworca Głównego. Dworzec PKP oraz PKS jest oddalony bowiem tylko o 7 minutowy spacer! – zaznacza Katarzyna Śliwiak.
Inwestycja IMS Budownictwo to również świetna propozycja dla osób, które planują zakup mieszkania pod wynajem.
- To idealne miejsce dla osób pracujących w ścisłym centrum, często podróżujących, ale również dla studentów. Tuż przy inwestycji znajduje się przystanek tramwajowy „Kościuszki” – można stamtąd bezpośrednio dojechać na plac Grunwaldzki, w którego pobliżu mieszczą się wydziały Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego czy Uniwersytetu Przyrodniczego – dodaje Katarzyna Śliwiak.
REKLAMA
Jak tłumaczą przedstawiciele inwestora, z racji, że lokalizacja przyciąga osoby, które potrzebują bliskiego dostępu do Rynku, Dworca Głównego lub na uczelnie wyższe, w ofercie znalazły się przede wszystkim mieszkania o niewielkich metrażach – od 25 do 70 metrów kwadratowych. 
- Nowa Manufaktura została przygotowana dla osób poszukujących małych oraz funkcjonalnych mieszkań, stąd znaczna większość mieszkań to mieszkania jednopokojowe lub dwupokojowe. Posiadamy także alternatywę dla osób, które na początek chcą zainwestować w mieszkania pod wynajem, a w późniejszym czasie zachować je dla siebie. Mam tu na myśli mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 40 mkw. z możliwością późniejszego podziału na dwa pokoje. Układy, które tutaj proponujemy, sprawdzają się na naszych poprzednich inwestycjach – zaznacza Katarzyna Śliwiak.
Materiały inwestora

Nowoczesna architektura i wysoki standard

Budynek będzie podzielony na trzy części, wypełniające zbieg ulic Kościuszki i Pułaskiego w dwóch liniach zabudowy. Za projekt inwestycji odpowiada renomowana pracownia architektoniczna AP Szczepaniak.
- Nowoczesna architektura oraz zabudowa sięgająca 9 piętra znakomicie wkomponuje się w istniejącą zabudowę oraz wypełni ubytek pomiędzy starszymi kamienicami, co będzie stanowiło doskonałe zwieńczenie tego narożnika – zapewnia inwestor.
Obiekt będzie miał zróżnicowaną wysokość: 7, 9 oraz 10 kondygnacji. Łącznie w Nowej Manufakturze powstanie 312 mieszkań. Większość z nich będzie posiadała loggie, balkony lub tarasy o powierzchni dochodzącej nawet do 107 metrów kwadratowych. W najwyższej części budynku lokale znajdujące się na 8 piętrze będą posiadać antresole wraz z dodatkowymi tarasami zlokalizowanymi na dachu budynku. 
Na parterze w pierwszej linii zabudowy pojawią się także 3 lokale usługowe. Całość, jak zapowiada deweloper, zostanie wybudowana w wysokim standardzie. 
- Konstrukcję budynku stanowić będzie szkielet żelbetowy wypełniony pustakami ceramicznymi. Ciepło i ciepła woda do mieszkań będą dostarczane z sieci miejskiej. Pod obiektem znajdzie się dwukondygnacyjny garaż z miejscami postojowymi oraz wydzielonymi komórkami lokatorskimi. Mieszkania przekazywane będą w stanie deweloperskim, czyli ze wszystkimi instalacjami, stolarką okienną, parapetami, drzwiami zewnętrznymi, grzejnikami. Ściany w mieszkaniach zostaną wykonane z betonu o klasie betonu licowego lub zostaną pokryte tynkiem cienkowarstwowym – wyliczają przedstawiciele firmy IMS Budownictwo.
Zakończenie budowy Nowej Manufaktury planowane jest na I połowę 2022 roku.
REKLAMA