Nowa stacja metra w Warszawie M2 Bemowo funkcjonuje od ponad miesiąca fot. Jakub Zazula

Nowa stacja metra w Warszawie M2 Bemowo funkcjonuje od ponad miesiąca

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

II linia metra na Bemowo została oficjalnie otwarta 30 czerwca 2022 r., tym samym wydłużyła się o dwie nowe stacje – Ulrychów i Bemowo. Stacja linii M2 metra Bemowo w Warszawie znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej z ul. Powstańców Śląskich, w sąsiedztwie Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Jej budowa rozpoczęła się w 2019 roku. Pierwotnie funkcjonowała pod nazwą roboczą Powstańców Śląskich.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Aktualnie trwają jazdy testowe między stacją Zacisze a komorą odstawczą za stacją Bródno. Kilka tygodni wcześniej wydano pozwolenie na budowę stacji Chrzanów, wcześniej – Karolin. Prace budowlane na odcinku bródnowskim mają się według planów zakończyć się w sierpniu.

Druga linia metra w Warszawie wydłużyła się o dwie nowe stacje – Ulrychów i Bemowo. Ze stacji Trocka pasażerowie dojadą na Bemowo w niecałe pół godziny. Miasto szacuje, że w ciągu roku z nowych stacji skorzysta nawet ponad 40 mln pasażerów, co ma znacząco odciążyć ruch w Warszawie.

Wymiary przystanku Bemowo to odpowiednio 459 m i 224 586 m3. Stacja Ulrychów ma długość 160 m i kubaturę 60 272 m3. Nowy odcinek składa się dodatkowo z wentylatorni szlakowej, a za stacją Bemowo wybudowane zostały tory odstawcze, którymi po kolejnym etapie prac pociągi będą poruszać się w kierunku Karolina.

Łącznie odcinek warszawskiego metra M2 na styku Bemowa i Woli liczy nieco ponad 2,5 km tuneli. W jego skład wchodzą także dwie stacje: C05 Ulrychów – położona w ciągu ul. Górczewskiej i C04 Bemowo – zlokalizowana w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A. Koszt inwestycji to 959 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA