Nowa, wielka inwestycja w Szczecinie w ramach Polskiej Strefy InwestycjiAlfa Terminal Szczecin

Nowa, wielka inwestycja w Szczecinie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Orzech
Orzech
REKLAMA

Nowa, wielka inwestycja w w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w Szczecinie. Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. zainwestuje 200 milionów złotych w zwiększenie swojej zdolności usługowej. Spółka specjalizuje się w usługach przeładunkowych.

Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. zajmuje zajmuje teren nieistniejącej już Huty Szczecin o powierzchni blisko 50 ha obszar w północnej części Portu Szczecin przy ujściu rzeki Odry, w odległości ok. 57,6 km od morza Bałtyckiego.

Zarówno korzystne położenie geograficzne, stanowiące swoiste i unikalne „Wrota Bałtyku”, jak i powstała infrastruktura z zapleczem logistycznym oraz olbrzymi potencjał rozwojowy i uniwersalność umożliwiają nam rozwijanie różnorodnej działalności wspierającej naszych klientów praktycznie na każdym etapie łańcucha logistycznego.

REKLAMA

Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. jest uniwersalnym terminalem świadczącym wyspecjalizowane usługi przeładunkowe, składowania i dodatkowe przy obsłudze ładunków masowych oraz płynnych chemicznych (metanol). Zarządzany przez nas magazyn czasowego składowania obejmuje zarówno place składowe przy nabrzeżu KRA-1, jak i zbiorniki składowe metanolu. W naszej pracy ważna jest otwartość i elastyczność, która pozwala odpowiednio dostosować zakres świadczonych przez nas usług dla potrzeb naszych klientów. Naszym atutem jest nowoczesność, innowacyjność oraz wykwalifikowana kadra, czuwająca nad prawidłowością wykonywanych operacji ładunkowych na każdym ich etapie.

Wielkość zajmowanego przez ATS Sp. z o.o. obszaru zapewnia duże możliwości inwestycyjne, zarówno od strony wody, gdzie możliwa jest dalsza rozbudowa nabrzeża przeładunkowego, jak i od strony lądu, gdzie istnieje możliwość rozbudowy infrastruktury przeładunkowo-składowej dla potrzeb przemysłu portowego, chemicznego, oraz wielu innych.

Kostrzyńsko-Słubicka SSE

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA