Olgrum wybuduje nowy zakład produkcyjny w MałopolsceAdobestock

Olgrum wybuduje nowy zakład produkcyjny w Małopolsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji dla firmy Olgrum. Nowy zakład produkcyjny powstanie w miejscowości Bukowno w powiecie olkuskim.

W ramach inwestycji przedsiębiorca utworzy nowy zakład produkcyjny wraz z przylegającym zapleczem technicznym w miejscowości Bukowno, a także zakupi nowe maszyny i urządzenia. Kwota inwestycji wyniesie 12 178 999,68 zł. Olgrum sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku posiada oddział produkcyjny w Olkuszu i planuje swój dalszy rozwój w powiecie olkuskim.

– Celem inwestycji jest utworzenie nowego zakładu produkcyjnego wraz z zapleczem technicznym ukierunkowanego na stały rozwój oraz wdrażanie innowacji. Nasze przedsięwzięcie przyczyni się do znacznego zwiększenia mocy produkcyjnej oraz wykorzystania zaawansowanych technologii, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem zaowocuje wysoką jakością produktów w korzystnej cenie z krótkim terminem realizacji – informuje Jacek Piś, CEO firmy Olgrum.

– Informacje o programie Polska Strefa Inwestycji znaleźliśmy w internecie. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie z uwagi na wiele pozytywnych opinii innych przedsiębiorców – dodaje.

Olgrum zajmuje się produkcją wyrobów gumowych takich jak: produkty formowe, wałki i tuleje gumowe, czy też poliuretanowe detale formowe i wałki o szerokiej gamie zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Produkuje także wyroby łączone z innymi materiałami np.: guma-metal, czy guma-tkanina.

REKLAMA

Firma została założona w 1996 roku na bazie funkcjonującego od 1982 roku rodzinnego zakładu gumowego "OLGUM" S.C. oraz kapitału holenderskiego. Przedsiębiorca związany jest także holenderską firmą Ruma Rubber B.V. - największym w krajach Beneluxu producentem wałków gumowych i poliuretanowych.

Nowa inwestycja to także istotny motor napędowy dla regionu.

– Inwestycja realizowana przez firmę Olgrum Sp. z o.o. zapewni nowe miejsca pracy, co w kontekście likwidacji kopalni "Olkusz – Pomorzany" ma szczególne znaczenie, bowiem pozwoli częściowo zrekompensować utracone stanowiska pracy, związane z likwidacją kopalni – podkreśla Burmistrz Bukowna, mgr inż. Mirosław Gajdziszewski.

– Korzystny klimat do inwestowania w Gminie Bukowno tworzą dobrze przygotowane i uzbrojone tereny inwestycyjne objęte specjalną strefą ekonomiczną, 100-procentowe pokrycie gminy planami zagospodarowania przestrzennego, stabilna i przewidywalna polityka podatkowa wobec przedsiębiorców, atrakcyjne ulgi w podatku CIT dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, a także wsparcie udzielane przedsiębiorcom przez naszych urzędników przy załatwianiu spraw administracyjnych – mówi Burmistrz Bukowna, mgr inż. Mirosław Gajdziszewski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA