Ostatni, II etap osiedla Zielone Bemowe przy ul. Lazurowej w Warszawie otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Do trzech budynków wybudowanych w ramach I etapu dołączyły cztery kolejne, a w nich 194 mieszkania od 33 do 135 mkw. Ponad 90% z nich ma już właścicieli.
Niskie, kameralne osiedle z dużą liczbą przeszkleń i jasną elewacją, które tonie w zieleni, a jednocześnie zapewnia sprawną komunikację z innymi dzielnicami miasta – takie właśnie jest Zielone Bemowo. Budowa drugiego ostatniego etapu tego projektu właśnie się zakończyła.
Przestrzeń dobra do życia
Wszystkie mieszkania realizowane w ramach osiedla wykonano w wysokim standardzie. Ich cechy charakterystyczne to m.in. duże okna, funkcjonalne tarasy i duże balkony, a także antresole na ostatnich piętrach. Jednak tym, co w szczególności wyróżnia Zielone Bemowo wśród innych projektów w okolicy, jest duży miejski ogród zaaranżowany w przestrzeni pomiędzy budynkami – jego łączna powierzchnia to aż 24 tys. mkw. Na terenie osiedla znajdują się też wiaty rowerowe, siłownia plenerowa i dwa place zabaw. Podziemny parking i mała liczba naziemnych miejsc parkingowych przekładają się na brak ruchu samochodowego na osiedlu. Do korzystania z zieleni i świeżego powietrza zachęcają też same mieszkania, które bez wyjątku są wyposażone w ogródek, balkon lub taras.
– Zielone Bemowo to osiedle, z którego jesteśmy szczególnie zadowoleni. To nasz pierwszy warszawski projekt, który jednocześnie wpisuje się doskonale w wymogi stołecznego rynku i cieszy ogromnym zainteresowaniem – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska. – Na Zielonym Bemowie zostały już ostatnie wolne mieszkania, ale liczymy, że niszę po osiedlu z powodzeniem wypełni nasz nowy projekt, którego przedsprzedaż ruszyła na początku października. Fantazja powstaje przy ul. Kopalnianej, w sąsiedztwie Fortu Chrzanów. Pod wieloma względami osiedla są podobne. Zlokalizowane w tej samej dzielnicy, blisko planowanych stacji metra, są kameralne, z niską zabudową i dużą ilością zieleni – dodaje.
Komunikacja i okolica
Zielone Bemowo jest doskonale skomunikowane z resztą Warszawy. W pobliżu osiedla powstaje nowa stacja II linii metra: Lazurowa, w okolicy znajdują się też liczne przystanki autobusowe i tramwajowe. Bliskość trasy S8 zapewnia możliwość szybkiego wyjazdu z Warszawy. O komforcie życia mieszkańców decyduje także rozbudowana infrastruktura – wokół osiedla znajdują się liczne sklepy, placówki medyczne, siłownie i kluby fitness, a także restauracje i galerie handlowe (m.in. Wola Park). Rodziny z dziećmi mogą korzystać z szerokiej oferty szkół i przedszkoli.
Generalnym wykonawcą osiedla Zielone Bemowo jest Fundamental Group, a za architektoniczny projekt obiektu odpowiada Grupa 5 Architekci.
Źródło: materiały prasowe