Panattoni przedłuża i dobiera powierzchnię w kompleksie Warsaw Spirefot. Jakub Zazula

Panattoni przedłuża i dobiera powierzchnię w kompleksie Warsaw Spire

REKLAMA

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, pozostaje w Warsaw Spire. Firma od sierpnia przyszłego roku wynajmować będzie 4 500 mkw. To efekt dynamicznego rozwoju Panattoni w ostatnich latach.

Zajmowana przez Panattoni powierzchnia biurowa w Warsaw Spire urośnie z 2 900 mkw. do 4 500 mkw. Ponad 5-letnia umowa obowiązywać będzie od sierpnia 2023 roku.

– Lata pandemii sprzyjały rozwojowi nieruchomości przemysłowych. Był to m.in. efekt zawirowań w łańcuchach dostaw, nearshoringu i przede wszystkim dynamicznego wzrostu handlu internetowego. Tylko w ub. roku podpisaliśmy umowy najmu na ponad 3 mln mkw. powierzchni. Ten popyt pozostaje silny, mimo wysokiego poziomu inflacji oraz obaw o spowolnienie gospodarcze. Planujemy więc dalszą, systematyczną ekspansję tak w kraju, jak i Europie, by zapewnić dalszy wzrost naszego biznesu – tłumaczy Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni.

Gdy w 2017 roku Panattoni wynajęło pierwszą przestrzeń w Warsaw Spire na swoje główne biuro, deweloper miał na koncie 4,3 mln mkw. powierzchni w Europie. W chwili obecnej zrealizowane inwestycje Panattoni to 15 mln mkw. w całej Europie. Na koniec czerwca br. w budowie w samej Polsce pozostawało kolejne 3 mln mkw.

Ogromnie nas cieszy, że dynamiczny rozwój firmy Panattoni przekłada się na kontynuacje naszej długoletniej współpracy, nie tylko w obszarze doradztwa magazynowego, lecz również biurowego. Trzy kolejne transakcje dotyczące powierzchni biurowej firmy, w których doradzaliśmy Panattoni, w tym rozszerzenie najmu powierzchni biurowej w głównej siedzibie w Warsaw Spire, są tego najlepszym przykładem. Dzięki naszemu strategicznemu podejściu udało nam się zagwarantować najemcy bardzo korzystne warunki komercyjne oraz dużą elastyczność w ramach nowego najmu powierzchni komentuje Mateusz Bonca, CEO JLL Polska.

Każda podpisana umowa cieszy nas tak samo, szczególnie patrząc z perspektywy jakże silnie konkurencyjnego otoczenia rynkowego. Posiadanie wśród najemców tak znaczącej i rozwijającej się firmy, jaką jest Panattoni, która nie tylko przedłuża, ale i rozszerza umowę najmu w myhive Warsaw Spire, po raz kolejny potwierdza atrakcyjność naszego produktu skomentował Jarosław Retmaniak, Country Manager Finance & Support Poland, IMMOFINANZ.

fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Warsaw Spire to kompleks trzech budynków: 180-metrowego wieżowca (220 metrów z iglicami) oraz dwóch mniejszych budynków bocznych. Łączna powierzchnia obiektu to ponad 100 000 mkw. Znakomita lokalizacja przy wielkim węźle komunikacyjnym na rondzie Daszyńskiego, obejmującym II linię metra oraz liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, zapewnia wszystkim najemcom dogodne połączenie z całym miastem oraz szybki dojazd do dworców i lotniska.

Od 2019 roku wieżowiec jest własnością Immofinanz. Firma zakupiła go za kwotę 386 mln euro, co było rekordem na warszawskim rynku nieruchomości biurowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA