Panattoni rozpoczyna na Górnym Śląsku budowę Park Ruda Śląska III

Panattoni rozpoczyna na Górnym Śląsku budowę Park Ruda Śląska III

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie rozpoczął budowę Panattoni Park Ruda Śląska III o docelowej powierzchni ponad 70 000 m kw. Inwestycja powstaje w centrum konurbacji śląskiej, w pobliżu dwóch autostrad A1 i A4 i zapewni doskonałe połączenia z najważniejszymi ośrodkami regionu i kraju.
Panattoni Park Ruda Śląska III będzie kolejnym kompleksem tej firmy na Górnym Śląsku. W ramach najnowszej inwestycji powstaną dwa budynki o powierzchni najmu 46 561 mkw. i 24 489 mkw. Inwestycja zlokalizowana będzie 5 km od centrum Rudy Śląskiej i 16 km od centrum Katowic. Bliskość autostrad A1 (14 km) i A4 (5 km) pozwoli na sprawny transport krajowy, łącząc park z takimi ośrodkami jak Wrocław, Kraków, Łódź, Toruń, czy Gdańsk. Ponadto obie arterie zapewniają dojazd do granicy, czeskiej na południu, niemieckiej na południowym-zachodzie oraz ukraińskiej na wschodzie.
- Panattoni Park Ruda Śląska III znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Silna gospodarka, wysoka populacja zapewniająca dostęp do pracownika, a przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie na magazyny. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. nowa podaż zbliżyła się tu do 200 000 m kw., a 400 000 pozostawało w budowie na początku drugiej połowy roku. Panattoni wynajęło tu przez pierwsze 6 miesięcy ponad 85 000 m kw., co jest fantastycznym wynikiem. 
REKLAMA
Ponadto, jak podaje raport Cushman&Wakefield Śląsk to także region o największej liczbie magazynów ekologicznych, a Panattoni Park Ruda Śląska III doskonale się w ten trend wpisuje, ponieważ jak wszystkie nasze nowo realizowane parki będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good" - mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni.
Panattoni Park Ruda Śląska III powstaje z myślą o potrzebach klientów z różnych branż zwłaszcza z branży logistycznej, ale i produkcyjnej. Projekt parku umożliwia elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Obiekt spełni kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie "Very Good".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA