Panattoni ruszyło z budową nowej inwestycji w SzczeciniePanattoni

Panattoni ruszyło z budową nowej inwestycji w Szczecinie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszył z budową nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. Panattoni Park Szczecin V osiągnie 30 000 mkw. i zyskał już pierwszego najemcę – 8 600 mkw. wynajęła firma z branży horeca.

Szczecin uważany jest za bramę na zachód oraz północ Europy – ze względu na strategiczne położenie i dostęp do wszystkich gałęzi transportu jest atrakcyjną lokalizacją dla biznesu działającego w skali międzynarodowej. Przyciąga firmy m.in. z rynku logistycznego, dystrybucyjnego oraz e-commerce i obecnie zajmuje siódme miejsce na krajowym rynku przestrzeni magazynowych. Ogromny wkład w rozwój regionu ma Panattoni, które dostarczyło na Pomorzu Zachodnim już 800 000 mkw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych i cały czas rozwija portfolio. Deweloper rozpoczął budowę swojej najnowszej inwestycji – Panattoni Park Szczecin V przy ul. Lubczyńskiej.

– „Panattoni Park Szczecin V jest zlokalizowany w odległości zaledwie 6 km od drogi ekspresowej S3 i około 20 minut zarówno od centrum Szczecina, jak i od niemieckiej granicy. Nasz najnowszy park w województwie zachodniopomorskim pozwoli efektywnie obsłużyć procesy z zakresu logistyki, e-commerce, magazynowania czy lekkiej produkcji” – mówi Weronika Mioduszewska, Associate Leasing Director w Panattoni.

Panattoni
Panattoni
REKLAMA
Panattoni

Pierwszym najemcą parku jest firma Bidfood, dostawca produktów i usług dla branży gastronomicznej. – „W związku z dynamicznym rozwojem działalności w regionie poszukiwaliśmy dobrze zlokalizowanej, nowoczesnej powierzchni magazynowej z możliwością dostosowania do specyfiki naszego biznesu. Wybraliśmy obiekt Panattoni ze względu na lokalizację oraz otwartość dewelopera na nasze potrzeby” – mówi Marcin Matyjasik, Dyrektor regionu Północ w Bidfood.

W Panattoni Park Szczecin V klient będzie prowadził procesy dystrybucyjne oraz magazynowanie produktów spożywczych, w tym również w warunkach chłodni i mroźni. Bliskość autostrady A6 i drogi ekspresowej S3 pozwoli na sprawne zarządzanie dostawami i szybkie reagowanie na potrzeby profesjonalnych klientów z branży horeca.

– „Witamy Bidfood w gronie naszych najemców. Dziękujemy przedstawicielom firmy za otwartą, partnerską współpracę, dzięki której mogliśmy w pełni odpowiedzieć na ich oczekiwania i skutecznie przejść przez cały proces” – dodaje Anna Kaźmierska, Leasing Manager w Panattoni.

Zgodnie ze standardem dewelopera obiekt przejdzie certyfikację metodą BREEAM na wysokim poziomie Excellent. Dla szczecińskiej inwestycji przeprowadzono m.in. analizę LCA oraz ocenę ryzyka klimatycznego i powodziowego na najbliższe 50 lat. Budynek zaprojektowano też z myślą o ewentualnej zmianie jego przeznaczenia w przyszłości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA