Panattoni stawia na Głogów. Zakupiło kolejne działki pod rozbudowę kompleksu Panattoni Park GłogówPanattoni

Panattoni stawia na Głogów. Zakupiło kolejne działki pod rozbudowę kompleksu Panattoni Park Głogów

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie zdecydował się na zwiększenie swoich inwestycji w Głogowie na Dolnym Śląsku. Ten amerykański koncern zakupił od miasta kolejne tereny pod rozbudowę kompleksu Panattoni Park Głogów. Tym razem są to działki o łącznej powierzchni około 18 hektarów.

W przetargu nieograniczonym na teren, w skład którego weszło 5 działek, uzyskano cenę 10 mln 302 tysiące złotych. Decyzja o dalszym inwestowaniu w Głogowie przez tak dużego i znanego na świecie inwestora jakim jest firma Panattoni, jest dowodem na to, że inwestorzy doceniają to dolnośląskie miasto i chcą się w nim rozwijać i inwestować.

– Firma Panattoni chce się rozwijać w Głogowie, stąd zakup kolejnych terenów w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej. Tu będą budowane centra logistyczne i hale produkcyjne. Wiem, że firma Panattoni jest na etapie rozmów z potencjalnymi inwestorami. A to oznacza miejsca pracy dla głogowian – informuje Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Przypomnijmy, w 2021 roku Panattoni zdecydowało się zainwestować w Głogowie i zakupiło wówczas teren o powierzchni 110 tys. mkw. Na działce powstanie park hal przemysłowych. Pierwsza hala została wynajęta przez firmę FM Logostic, która wynajęła 34 800 mkw. i planuje na początek zatrudnić 150 osób.

– Na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy już niemal półtora miliona mkw. powierzchni, ale region cały czas odkrywa swój niesamowity potencjał. Kiedy jeden rejon wydaje się już rozwinięty, pojawia się kolejny, doskonale położony, wprost stworzony pod międzynarodową działalność naszych klientów – informuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni i dodaje: – Idealnym przykładem jest Głogów, który właśnie zajął II miejsce w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym "Gwiazdy Biznesu" 2021, w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi. Proinwestycyjna postawa władz pozwala miastu wykorzystać jego potencjał. W połączeniu z nowoczesną i proekologiczną powierzchnią od Panattoni, kolejna miejscowość staje się atrakcyjną lokalizacją dla liderów w wielu branżach, takich jak FM Logistic, nasz pierwszy najemca

Panattoni
REKLAMA

Panattoni Park Głogów obejmie dwa budynki, a pierwszy z nich, o powierzchni 78 000 mkw., zostanie w najbliższych tygodniach oddany do użytku. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą oceny zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie Excellent, zgodnie z podniesionym niedawno standardem Panattoni. Ekologiczne rozwiązania pozwolą na znaczne oszczędności, płynące z ograniczenia zużycia wody czy energii, a także wyraźne obniżenie emisji CO2.

Warte podkreślenia jest, że hala wyposażona będzie w fotowoltaikę i inteligentne zarządzanie energią. Wokół znajdować się będą kwietne łąki. Kamień węgielny pod budowę tej ważnej dla miasta inwestycji wmurowano 2 grudnia 2021 roku.

Miasto Głogów liczy na przyciągnięcie kolejnych inwestorów

Władze Głogowa zdecydowały się również na budowę infrastruktury drogowej i towarzyszącej w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej czyli na terenach, na których swoją inwestycję realizuje (i po zakupie nowych działek), dalej będzie realizowało Panattoni.

– Miejska Strefa Inwestycyjna rozwija się, na ukończeniu jest pierwsza hala, kilka dni temu sprzedaliśmy kolejne działki pod inwestycje Panattoni Park Głogów. Jako miasto ruszamy z infrastrukturą drogową. Przetarg na uzbrojenie już ogłoszony – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA