Pociągi Kolei Dolnośląskich powracają na cały dolnośląski odcinek tzw. Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do GłogowaUMWD

Pociągi Kolei Dolnośląskich powracają na cały dolnośląski odcinek tzw. Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do Głogowa

Orzech
Orzech
REKLAMA

Pociągi w żółto-białych barwach Województwa Dolnośląskich wracają po dziewięciu latach na cały dolnośląski odcinek tzw. Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do Głogowa.

Dla podróżnych korzystających z połączeń nowością będą przede wszystkim większe pociągi – na trasie pojawią się Impulsy 45WE, pięcioczłonowe pojazdy mogące pomieścić ponad 500 pasażerów.

– Nasz projekt kolejowy to nie tylko przejmowanie nieczynnych linii i przywracanie na nich ruchu pasażerskiego czy zakup nowych pociągów. Samorządowy przewoźnik – Koleje Dolnośląskie systematycznie rozbudowuje swoją ofertę przewozową, czego przykładem jest pojawienie się pociągów KD na popularnej „Nadodrzance”. Cieszę się, że mieszkańcy Wołowa, Brzegu Dolnego i Ścinawy zyskają możliwość podróżowania nowoczesnymi, ekologicznymi, bezpiecznymi i komfortowymi pociągami Kolei Dolnośląskich – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Linia komunikacyjna Wrocław – Wołów – Ścinawa – Głogów – (Zielona Góra) do tej pory obsługiwana była wyłącznie przez Polregio. Przed około 8-10 laty na krótkim odcinku Wrocław – Wołów - Wrocław kursowały pociągi Kolei Dolnośląskich, dlatego można powiedzieć że jest to powrót KD do Wołowa. Na linii realizowany jest dziś następujący standard oferty:

• odc. Wrocław – Wołów (21 par w dni robocze / 14 par w dni wolne);

• odc. Wołów – Ścinawa (19 par w dni robocze / 14 par w dni wolne);

• odc. Ścinawa – Głogów (14 par w dni robocze / 13 par w dni wolne);

• odc. Głogów – Zielona Góra (11 par w dni robocze / 10 par w dni wolne).

– Koleje Dolnośląskie cały czas się rozwijają i poszerzają swoje usługi. Częściowe przejęcie tej trasy od Polregio z pewnością wzbogaci ofertę, a także będzie dużym ułatwieniem dla pasażerów, którzy będą mieć możliwość korzystania z pociągów elektrycznych naszego przewoźnika – przyznaje Tymoteusz Myrda, Członek Województwa Dolnośląskie.

W nowym, zaktualizowanym rozkładzie jazdy pociągów 2022/2023, który wejdzie w życie 11 grudnia br. zaplanowano częściowe przejęcie realizacji oferty od Polregio przez Koleje Dolnośląskie, które realizować będą ofertę w zakresie:

• odc. Wrocław – Wołów (5 par w dni robocze / 3 pary w dni wolne);

• odc. Wołów – Ścinawa (5 par w dni robocze / 3 pary w dni wolne);

REKLAMA

• odc. Ścinawa – Głogów (3 pary codziennie).

Pozostałe połączenia jak i połączenia na odcinku Głogów – Zielona Góra realizowane będą nadal przez Polregio.

– To wielki dzień dla Wołowa, dziękuję Marszałkowi i Sejmikowi Województwa za tę wspaniałą wiadomość dla naszych mieszkańców. Myślę, że skorzystają z tego nie tylko oni, ale także mieszkańcy Wrocławia którzy przyjadą tu wypocząć, zwiedzać i spędzać wolny czas – dodaje Dariusz Chmura, Burmistrz Wołowa.

UMWD

Godziny odjazdów pociągów Kolei Dolnośląskich z Wrocławia Głównego do Wołowa (obowiązywać będą od 12 grudnia):

5.12, 9.12, 11.27, 15.26, 18.40.

Z Wołowa do Wrocławia Głównego:

6.14, 6.51, 12.08, 14.21, 16.57.

Przystanków pomiędzy Dworcem Głównym a Wołowem będzie łącznie 9, w tym cztery na terenie Wrocławia: Wrocław Muchobór, Wrocław Kuźniki, Wrocław Stadion, Wrocław Pracze oraz: Brzezinka Średzka, Czerna Mała, Księginice, Brzeg Dolny, Łososiowice.

Łącznie na trasie Wrocław Główny - Wołów od 12 grudnia kursować będą 22 pary pociągów, także przewoźników Polregio i Intercity. 40-kilometrową trasę będą pokonywały w czasie od 42 do 50 minut.

Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 15 zł. Bilety obu przewoźników będą akceptowane w pociągach zarówno Kolei Dolnośląskich, jak i Polregio.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA