Pod Warszawą powstało europejskie centrum naprawy urządzeń bankomatowych oraz retailowychFot. Materiały prasowe

Pod Warszawą powstało europejskie centrum naprawy urządzeń bankomatowych oraz retailowych

Orzech
Orzech
REKLAMA

Założona w 1859 roku amerykańska firma Diebold Nixdorf, globalny lider w dziedzinie innowacji technologicznych dla bankowości i handlu, wdraża inwestycję w nowoczesny i zrównoważony park maszynowy SEGRO Logistics Park Warsaw w podwarszawskim Nadarzynie. Firma do realizacji projektu wybrała SEGRO – doświadczonego partnera, który koordynuje inwestycję, uruchamiając m. in. farmę fotowoltaiczną o mocy 150 kWp.

Dodatkowe źródło energii pozwoli na ograniczenie emisji dwutlenku węgla dla przestrzeni magazynowych i biurowych o łącznej powierzchni 8 800 mkw. Elementami infrastruktury są stacje do ładowania samochodów elektrycznych, optymalny energetycznie standard budynku oraz zielone otoczenie na zewnątrz.

Nowoczesna i ekologiczna inwestycja

Ambitna inwestycja, jaką jest SEGRO Logistics Park Warsaw Nadarzyn, to park magazynowy o powierzchni 32 ha. Zaprojektowany według najwyższych standardów technicznych powstał z uwzględnieniem późniejszej certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt znajdujący się przy trasie S8 stanie się nowym centrum napraw Diebold Nixdorf dla całej Europy. Tu także zostaną przeniesione magazyny handlowe oraz serwisowe polskiego oddziału firmy oraz będą opracowywane sposoby na przedłużenie cyklu życia urządzeń.

W tym obszarze Diebold Nixdorf kontynuuje współpracę z RLG Polska (część holdingu Reverse Logistics Group), która od lat wspiera działania Spółki w ramach raportowania ESG. Firma będzie wspierać park w Nadarzynie w prowadzeniu i monitorowaniu systemu odbioru odpadów i doradztwie środowiskowym. W procesie pracy SEGRO Logistics Park w sposób zrównoważony wykorzystuje się już teraz podzespoły urządzeń, które RLG poddaje recyklingowi lub zarządza w sposób zrównoważony utylizacją odpadów.

Wybór tej konkretnej lokalizacji także nie jest przypadkowy – centrum napraw znajduje się przy trasie S8, dzięki której specjaliści z Łodzi, Warszawy i okolic Nadarzyna będą mogli sprawnie dojechać do pracy.

– Projekt ten wpisuje się w naszą kompleksową strategię ESG, która celuje, między innymi, w znaczące inwestycje w ekologiczne źródła energii i odpowiada na ważne potrzeby klientów. Naszym planem jest dalsza ekspansja w Europie i wierzymy, że takie projekty jak nowoczesna farma fotowoltaiczna pozwolą nam na spełnienie ambitnych celów rozwoju, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Mamy plany na kolejne tego typu przedsięwzięcia, które nie tylko realizują naszą strategię, ale też mają silne oddziaływanie społeczne – komentuje Tomasz Rokita, dyrektor zarządzający pionu Polska, Ukraina, Węgry w Diebold Nixdorf Sp. z o.o.

REKLAMA

Zgodnie z aktualnym raportem ESG 2022 Diebold Nixdorf począwszy od roku 2020 ograniczył emisję CO2 o około 20%. Jest to efekt nie tylko inwestycji w zielone źródła energii, ale także szerokiej kampanii edukacyjnej wśród pracowników firmy. Przy samym SEGRO Logistics Park Warsaw w Nadarzynie zbudowane są także stacje do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

– Obiekt dla Diebold Nixdorf budujemy z uwzględnieniem najwyższych standardów technicznych. Jesteśmy przekonani, że nowa powierzchnia w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn odpowie na wszystkie potrzeby naszego nowego klienta i przyczyni się do rozwoju jego działalności biznesowej. Jednocześnie inwestycja jest ostatnią w tej lokalizacji, co oznacza, że park logistyczny w Nadarzynie będzie w całości zabudowany i wynajęty – komentuje Bartosz Michalski, Director, Logistics, SEGRO Poland.

Zaufane i stabilne partnerstwo

Wraz z kolejnymi inwestycjami i odpowiedzią na ambitne unijne regulacje, Diebold Nixdorf umacnia swoją pozycję na wschodnioeuropejskim rynku i kontynuuje realizację planów lokalnego wsparcia dla klientów i partnerów. Jednym z elementów tego podejścia jest coraz bardziej rozbudowany proces serwisowania urządzeń i zapewniania jak najlepszej dostępności i prostoty obsługi w tym zakresie.

Obecnie na terenie Polski działa 11 040 nowoczesnych recyklerów, które optymalizują przepływ gotówki, w tym także jej transport, którego regulacja, z uwagi na wysoką emisyjność, pozostaje dużym wyzwaniem. Firma rozszerza także współpracę w obszarze kas samoobsługowych w branż retail, obsługując kluczowe sieci detaliczne w Polsce.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA