Podpisano umowę na budowę siedziby Sinfonii Varsovii w Warszawie Materiały prasowe

Podpisano umowę na budowę siedziby Sinfonii Varsovii w Warszawie

WIZUALIZACJE

Sala koncertowa, przestrzenie edukacyjne, kawiarnia z księgarnią i ogród dostępny dla wszystkich – tak będzie wyglądała siedziba Sinfonii Varsovii przy ul. Grochowskiej w dawnym gmachu Instytutu Weterynaryjnego. W środę, 5 kwietnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na pierwszy etap przebudowy i rewitalizacji trzech zabytkowych budynków, której efektem będzie nowe centrum muzyczne.

– Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj ogłosić pierwszy etap budowy Sinfonii Varsovii. Bardzo wiele osób zabiegało o to, żeby warszawska orkiestra miała swoją godną siedzibę – dyrektor Janusz Marynowski, artyści, Rada m.st. Warszawy, politycy. Dbamy o to, żeby kultura w stolicy rozkwitała po obu stronach Wisły, a teraz w tych historycznych przestrzeniach wykonamy pierwszy krok. Za prawie 120 milionów złotych powstanie nowa infrastruktura służąca zarówno Sinfonii Varsovii, całej dzielnicy i miastu. Cieszę się, że mimo bardzo trudnych czasów wywiązujemy się z danych obietnic – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

W zabytkowym kompleksie powstanie Sinfonia Varosvia Centrum – unikalne, wielofunkcyjne miejsce skupione wokół muzyki, służące mieszkańcom Warszawy i gościom z Polski i zagranicy. Centrum będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem dla prezentacji muzyki poważnej, ale też innych gatunków sztuki.

REKLAMA