Wypełnią lukę w zabudowie Piłsudskiego. Będzie nowa szkoła muzyczna

Wypełnią lukę w zabudowie Piłsudskiego. Będzie nowa szkoła muzyczna

Wrocław, ZOBACZ
REKLAMA

18 miesięcy ma potrwać budowa nowej siedziby szkoły muzycznej przy ulicy Piłsudskiego. Nowy gmach stanie tuż obok Filharmonii Wrocławskiej, w miejscu, gdzie dzisiaj istnieje parking dla 30 samochodów.

Nowa siedziba Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego stanie za 52 mln zł w ciągu 18 miesięcy obok Filharmonii Wrocławskiej. Obiekt będzie miał 7 kondygnacji w tym jedną podziemną, gdzie znajdzie się parking, sala sportowa i siłownia.

Wyżej będą sale dydaktyczne, dla chóru, pomieszczenia administracyjne i wystawiennicze. Od strony południowo-zachodniej powstanie również dziedziniec.


Na wszystkich kondygnacjach nadziemnych i częściowo na kondygnacji podziemnej będą znajdowały się pomieszczenia o przeznaczeniu dydaktycznym i biurowym. W podziemiach znajdzie się tzw. blok sportowy z salą sportową, siłownią oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne.

Na parterze zostaną umieszczone wielofunkcyjne sale wystawiennicze i sala dla chóru. Będzie tam też stołówka z zapleczem kuchennym, jednooddziałowe przedszkole a także pomieszczenia pomocnicze i szatnie.

Na kondygnacji +1 znajdować się będzie sala kameralna, pomieszczenia administracyjno-biurowe oraz sale lekcyjne dla najmłodszych dzieci. Na wyższych piętrach mają się mieścić sale lekcyjne i muzyczne.

Maksymalnie w szkole będzie mogło kształcić się 600 uczniów pod okiem 150 nauczycieli. Zatrudnienie znajdzie też 37 pracowników administracyjnych i obsługi technicznej oraz 5 pracowników przedszkola, którzy będą opiekować się 25 maluchów.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Inter-System S.A. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA