[Polska] Fasada Roku 2015 na ostatniej prostej!

[Polska] Fasada Roku 2015 na ostatniej prostej!

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
9-ta edycja plebiscytu Fasada Roku zbliża się ku końcowi. Listy zgłoszeń są już zamknięte, a do gry wchodzą Jurorzy. Przed nimi nie lada wyzwanie, bowiem wybierając najlepsze rozwiązania elewacyjne minionego roku będą musieli rozważyć kandydaturę w sumie 191 obiektów. Zanim głos zabierze Kapituła Konkursu, swoich faworytów do zwycięstwa wskażą Internauci, którzy już tylko do 31 stycznia br. mogą oddawać swoje głosy na stronie www.fasadaroku.pl.
 
Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu, w którym stawką w każdej kategorii jest tytuł Fasady Roku 2015 i nagroda główna w wysokości 10 000 tys. zł, upłynął 31 grudnia 2015 r. W ciągu czterech miesięcy do konkursu zakwalifikowano 191 obiektów ukończonych w 2015 r., których elewację wykonano przy użyciu materiałów firmy Baumit: systemów ociepleń, systemów tynkowych z wykończeniem lub produktów renowacyjnych z wykończeniem. Najliczniej obsadzoną kategorią jest „Budynek wielorodzinny nowy”, gdzie o zwycięstwo walczą aż 92 realizacje. Licznie reprezentowana w konkursie jest w tym roku również kategoria „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, w której do tytułu pretenduje 51 obiektów. Emocji z pewnością nie zabraknie także w kategoriach „Budynek niemieszkalny” i „Budynek po renowacji”, gdzie na starcie wyścigu o najwyższe laury w konkursie stanęło tym razem odpowiednio 20 oraz 16 elewacji. Zacięta rywalizacja zapowiada się również w kategorii „Budynek jednorodzinny nowy”, gdzie szansę na wygraną ma praktycznie każdy z 12 obiektów zakwalifikowanych do konkursu. Jedno jest pewne, w żadnej kategorii nie ma tzw. „pewniaków” do tytułu, a o tym, które projekty okażą się najlepsze na mecie mogą decydować najdrobniejsze detale.   
Zwycięzców plebiscytu rokrocznie wybiera Jury złożone z wybitnych architektów, osób zawodowo związanych z branżą budowlaną oraz przedstawicieli mediów branżowych. Od kilku lat swoją opinię mają możliwość wyrażać także Internauci, którzy za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu www.fasadaroku.pl, wybierają obiekty zasługujące w ich ocenie na specjalne wyróżnienie. W tym roku głosowanie trwa do 31 stycznia br. Każdy Internauta może wskazać jeden typ w każdej kategorii, czyli łącznie wybrać nawet 5 obiektów. Projekty, które w swoich grupach zyskają największe poparcie w sieci, otrzymają specjalne „Wyróżnienie Internautów”, natomiast osoba, której minimum trzy typy pokryją się decyzją Jury, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.
Potem do gry wejdzie profesjonalne Jury, które zbierze się 11 lutego br. we Wrocławiu, by wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne 2015 roku. Oficjalne wyniki obrad poznamy do końca marca br.
– „Zadanie jakie stoi przed Jurorami tegorocznej edycji jest niezmiernie trudne. Poziom rywalizacji w każdej kategorii jest wysoki i wyrównany, a wśród zgłoszonych realizacji nie brakuje ciekawych fasad stworzonych z dużą fantazją, rzemieślniczą zręcznością i kreatywnym wykorzystaniem koloru oraz struktury. Liczba realizacji walczących o zwycięstwo również nie wróży łatwych obrad. Do konkursu zakwalifikowało się 191 obiektów, a zwycięzca w każdej z pięciu kategorii może być tylko jeden. Odpowiedzialność jest tym większa, że od decyzji, jaką podejmie profesjonalne Jury będzie zależało, kto otrzyma nagrodę główną w zmaganiach na poziomie krajowym, ale również przepustkę do międzynarodowej odsłony konkursu – Baumit Life Challenge” – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
Inicjatywa firmy Baumit po raz kolejny spotkała się w Polsce z licznym poparciem środowiska branżowego. Patronat honorowy nad 9-tą edycją konkursu Fasada Roku 2015 objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Fundacja Twórców Architektury. Patronami medialnymi plebiscytu zostały uznane media branżowe: „Murator”, „Architektura-Murator”, Zawód: Architekt”, „ARCH”, „Archivolta” „Świat Architektury” „Izolacje”, „Ekspert Budowlany”, „Renowacje i Zabytki” oraz „Architektura i Biznes”, a także portale internetowe: bryla.pl, archirama.muratorplus.pl, muratorplus.pl, ekspertbudowlany.pl.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...
Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...