Konkurs Fasada Roku 2014 wkracza w decydującą fazę

Konkurs Fasada Roku 2014 wkracza w decydującą fazę

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Już od ośmiu lat firma Baumit nagradza najładniejsze fasady budynków w Polsce. Konkurs Fasada Roku od pierwszej edycji zgromadził już ponad 1000 realizacji budowlanych, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit. Ich przegląd stanowi znakomity obraz tego, jak na przestrzeni kilku ostatnich lat zmieniały się trendy w architekturze polskich miast i miasteczek. Z końcem marca zakończono przyjmowanie zgłoszeń, które dopisują kolejny rozdział w historii ogólnopolskiego plebiscytu.

 

Prestiżowa nagroda Fasady Roku na stałe wpisała się w kalendarz imprez architektoniczno-budowalnych, a wszystkie nagrodzone obiekty zdobyły ogólnopolską sławę. W tym roku projekty oceniane są w pięciu kategoriach konkursowych: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Budynek po renowacji”.

 

Jury plebiscytu już w maju stanie przed nie lada wyzwaniem zaopiniowania wszystkich zgłoszonych realizacji i wyłonienia spośród nich tych najlepszych. Na kilka dni przed końcem przyjmowania zgłoszeń, do konkursu zakwalifikowanych zostało 170 najbardziej prestiżowych obiektów. Ostateczna liczba zgłoszeń znana będzie do połowy kwietnia.

 

REKLAMA

– „Szczególne podziękowania należą się zespołowi Project Team, odpowiedzialnemu za kontakty z architektami w firmie Baumit, który włożył bardzo dużo pracy w selekcję najbardziej elitarnych realizacji, które mogą ubiegać się o tytuł Fasada Roku 2014” – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit i dodaje – „Z roku na rok obserwujemy coraz wyższy poziom zgłaszanych obiektów. Wśród tegorocznych fasad wyróżniają się nie tylko ciekawe połączenia kolorystyczne, ale również coraz bardziej odważne łączenia różnych materiałów i struktur na elewacjach”.

 

O tegorocznym zwycięstwie w konkursie Fasada Roku mogą zaważyć najdrobniejsze szczegóły. Ocenie Jurorów podlegać będzie sposób operowania kolorem i strukturą, podkreślające bryłę i detale architektoniczne obiektu, a także wkomponowujące budynek w otoczenie. Stawka jest wysoka. Oprócz głównej nagrody w wysokości 10 000 zł, laureaci polskiej edycji otrzymają również wyjątkową szansę promocji swoich projektów na arenie międzynarodowej. Najlepsi w swoich kategoriach wezmą bowiem udział w ogólnoeuropejskiej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge.

 

Wszystkie budynki zgłoszone do plebiscytu można zobaczyć na stronie www.fasadaroku.pl. Dodatkowo, do 30 kwietnia br. swoich faworytów w każdej kategorii mogą typować Internauci. Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma specjalną nagrodę – „Wyróżnienie Internautów”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA