Rozbudowa Adgar Park West wkracza w decydującą fazę

Rozbudowa Adgar Park West wkracza w decydującą fazę

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Po ukończeniu wszystkich niezbędnych prac przygotowawczych firma Adgar rozpoczęła decydującą fazę modernizacji kompleksu biurowego Adgar Park West, który znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 181 w Warszawie. Prace związane z dobudową szklanego atrium, które będzie pełniło funkcję reprezentatywnego holu wejściowego, przebudową elewacji oraz wnętrz ruszyły równolegle. Zgodnie z harmonogramem najważniejszy etap przebudowy zakończy się jesienią 2014 r. Koncepcję architektoniczną opracowało biuro projektowe HRA Hermanowicz Rewski Architekci, a generalnym wykonawcą jest firma Awbud.


Spektakularne przeszklone atrium zostanie dobudowane do frontowej fasady widocznej od strony Alei Jerozolimskich. Będzie miało wysokość 5 kondygnacji, całkowitą długość 77,8 m, szerokość w miejscu o największej rozpiętości 9,1 m i powierzchnię 550 m kw. Konstrukcja zostanie oparta na dźwigarach z drewna klejonego oraz stali. Wejścia znajdą się przy zewnętrznych krawędziach, dzięki czemu w centralnej części zostanie zachowana jednolita szklana fasada. Na stworzonej w ten sposób dodatkowej, jasnej przestrzeni wewnętrznej znajdą się punkty usługowe: sklepy, restauracje, kawiarnie. Ponadto elewację trzech budynków kompleksu Adgar Park West zostaną odnowione, a tereny zielone wokół obiektu zaaranżowane na nowo.


Modernizacja obejmuje także przebudowę wnętrz, w ramach której Grupa Adgar stworzy w Adgar Park West unikalną strefę sportu, rekreacji, zakupów i spotkań dla fanów aktywnego stylu życia o powierzchni około 6 000 m kw. – AdgarFit. Będzie to pierwszy obiekt tego typu w Polsce, z całoroczną ścieżką do biegania o długości 900 m wytyczoną wokół kompleksu biurowego.

REKLAMA


W strefie sportu pod jednym dachem znajdą się sklepy z akcesoriami sportowymi oraz poradami specjalistów, wyjątkowe urządzenia, takie jak mini baseny tzw. Endless Pools, stacje, w których można zamontować własny rower lub przetestować modele dostępne na rynku oraz nowoczesny klub fitness, Znajdzie się tu także profesjonalne centrum medycyny sportowej, fizjoterapii i rehabilitacji. Strefa AdgarFit zostanie otwarta już jesienią 2014 r., a przebudowa całego kompleksu zakończy się pod koniec roku. Niezależnie od przebudowy już we wrześniu 2014 r. w kompleksie Adgar Park West rozpocznie działalność przedszkole „Ala ma kota”.


– „Mam dużą osobistą satysfakcję z tego, że nasze ambitne plany zmian w Adgar Park West nabierają realnych kształtów. Rower to moja pasja, jeżdżę na nim codziennie i bardzo się cieszę, że tej zimy będę mógł trenować w wyjątkowej strefie sportu AdgarFit niezależnie od pogody. Pozyskaliśmy już partnerów, którzy podzielają nasz zapał do tego projektu, takich jak Sport Guru i Gravitan Health and Sport Clubs, obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami” – powiedział Eyal Litwin, prezes Adgar w Polsce.


Kompleks biurowy Adgar Park West usytuowany w zachodniej strefie biznesowej blisko centrum stolicy, składa się z trzech połączonych ze sobą budynków, które tworzą dobrze wyposażony i funkcjonalny kompleks o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej ponad 43 000 m2. W sumie kompleks oferuje około 800 miejsc postojowych. Dzięki lokalizacji w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Warszawy zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i dobre połączenia z innymi dzielnicami miasta. Ze względu oraz liczne udogodnienia, to jeden z najbardziej przyjaznych dla pracowników kompleksów biurowych w stolicy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA