[Polska] Wielka fuzja w branży IT. Nowa marka chce podbić globalny rynek

[Polska] Wielka fuzja w branży IT. Nowa marka chce podbić globalny rynek

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Trzy firmy informatyczne: polski SMT Software Services, polsko-fiński BLStream oraz niemiecki Kupferwerk od września działają pod wspólnym brandem – intive. Nowa marka chce rywalizować z największymi graczami na globalnym rynku IT. Plany są ambitne  do 2019 roku spółka zamierza podwoić przychody i dwukrotnie zwiększyć zatrudnienie.
SMT Software Services to założona w 2002 roku we Wrocławiu firma informatyczna. Od tego czasu zajmowała się tworzeniem, rozwijaniem oraz utrzymywaniem oprogramowania dla klientów. 

W 2015 roku kupił ją fundusz Enterprise Investors – wówczas ogłoszono plany połączenia z polsko-fińską spółką BLStream, która specjalizowała się w tworzeniu wysokiej jakości rozwiązań informatycznych dla polskich i zagranicznych klientów. 

BLStream powstał w 1999 roku w Finlandii. W 2012 roku w firmę zainwestował Enterprise Venture Fund I, fundusz VC zarządzany przez Enterprise Investors. 

Z kolei spółka Kupferwerk działa na rynku od 2003 roku. Początkowo firma specjalizowała się w testowaniu interfejsów użytkownika. W 2007 roku Kupferwerk stworzył pierwszą aplikację mobilną, a dzięki współpracy z takimi klientami jak Audi, T-Mobile, Volkswagen, Microsoft, Vorwerk czy Pro7Sat stał się liderem w tym obszarze.
Podbić branżę
Przedstawiciele intive tłumaczą, że zintegrowanie trzech spółek informatycznych, specjalizujących się w różnych obszarach technologicznych i rynkach geograficznych, pozwoli nowej firmie na świadczenie kompleksowych usług programistycznych na najwyższym poziomie i w znacznie szerszej skali, niż w przypadku każdej z nich z osobna.
Wyliczają, że połączenie kompetencji w tworzeniu wysokiej jakości rozwiązań front-endowych firmy BLStream, umiejętności tworzenia aplikacji mobilnych przez Kupferwerk oraz tworzenia kompleksowych systemów back-endowych przez SMT Software, daje szansę na rywalizację z największymi graczami w swojej branży.
– Świat wokół nas wciąż się zmienia, a nowe zastępuje stare. Uber, AirBnb, Facebook stają się największymi firmami w branży taksówkowej, hotelarskiej i medialnej. Osiągają sukces, ponieważ oferują usługi lepszej jakości w niższej cenie. Jednak nie są właścicielami taksówek, hoteli ani nie tworzą żadnych treści! Kreatywność proponowanych rozwiązań oraz szybki proces tworzenia produktu, będący odpowiedzią na bieżące potrzeby klienta oraz dynamicznie zmieniające się warunki zewnętrzne, są dzisiaj kluczowe w naszej branży. W intive pomagamy naszym klientom w przekształceniu pomysłów w cyfrową rzeczywistość. Naszym celem jest wspieranie ich przez współtworzenie takich rozwiązań w zakresie oprogramowania, z których korzystanie sprawia użytkownikom przyjemność i które mają wyraźną wartość biznesową – podkreśla Ludovic Gaudé, CEO intive.
intive to największa firma tworząca oprogramowanie z polskimi korzeniami i oparta na potencjale polskich informatyków, która ma już na swoim koncie liczne sukcesy w realizacji projektów dla wymagających klientów takich, jak m.in. Microsoft, T-Mobile, Volkswagen, BBC, ING, Deloitte, Orange, Play, Termomix czy Audi. 

Podwoić dochody i zatrudnienie

Spółka szacuje swoje przychody na koniec 2016 roku na 60 mln euro i planuje podwojenie tego wyniku do 2019 roku.
– Zakładamy wzrost przychodów na poziomie 25% rocznie i planujemy inwestycje na zagranicznych rynkach, które są kluczowe dla naszego rozwoju – amerykańskim i niemieckim – dodaje Ludovic Gaudé. 
Firma z główną siedzibą w Monachium zatrudnia obecnie ponad 1200 osób. Ponad 85% zatrudnionych osób pracuje w 9 oddziałach firmy w Polsce, natomiast niemiecki oddział zatrudnia około 100 pracowników. 
– Polscy informatycy cieszą się zasłużoną sławą na całym świecie i w bez wątpienia będziemy stawiać na rodzimych fachowców tym bardziej, że ze względu na nasz globalny charakter możemy zaoferować im pracę przy najciekawszych projektach dla największych światowych marek. Planujemy systematyczne zwiększanie zatrudnienia – chcielibyśmy zatrudnić kolejne 1000 osób do końca 2019 roku – zapowiada Krzysztof Janusz, dyrektor generalny intive w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Kolejna duża niemiecka inwestycja na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Na Dolnym Śląsku ulokowana zostanie kolejna duża inwestycja zagraniczna. W miejscowości Wykroty, w p...
Ruszyła budowa kompleksu Mountpark Wrocław [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskich Pietrzykowicach w gminie Kąty Wrocławskie ruszyła budowa kolejnego wielkiego kompl...
LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...