Polsko-japońska spółka Danfoss Saginomiya zainwestuje 9,4 mln euro w fabrykę w Grodzisku MazowieckimKampus Danfoss w Grodzisku Mazowieckim. Foto: Piotr Kopeć / danfoss.com

Polsko-japońska spółka Danfoss Saginomiya zainwestuje 9,4 mln euro w fabrykę w Grodzisku Mazowieckim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Polsko-japońska spółka joint venture zlokalizowana w kampusie Danfoss w Grodzisku Mazowieckim uruchomi w 2023 roku nowe linie produkcyjne. Inwestycja jest warta 9,4 mln euro. Będzie to kolejny etap 20-letniej współpracy Danfoss Poland z Saginomiya Seisakusho.

Obie firmy podjęły wspólną decyzję o rozszerzeniu działalności, dzięki której w Polsce, w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą będą powstawały dwa kluczowe produkty, do tej pory produkowane w Japonii: czujniki NSK, które odgrywają ważną rolę w procesie elektryfikacji oraz 4-drogowe zawory zwrotne wraz z cewkami, wspierające rozwój rynku pomp ciepła w Europie.

Danfoss Saginomiya aktualnie zatrudnia w Grodzisku Mazowieckim 96 osób , a na potrzeby nowych linii powstanie 60 kolejnych nowych stanowisk pracy.

W II kwartale 2023 roku rozpocznie się według planów transfer nowych linii produkcyjnych z Japonii i Chin do Grodziska Mazowieckiego. Nowe linie powstaną w miejscu istniejącego aktualnie magazynu komponentów, który jeszcze w tym roku ma zostać przeniesiony do nowej przestrzeni, wynajętej poza terenem firmy.

– Znacząco zwiększamy produkcję i poszerzamy portfolio Danfoss, a jednocześnie realizujemy politykę regionalizacji. Nasz ślad węglowy dostosowujemy do potrzeb europejskich, tzn. nasze produkty w drodze do klientów pokonają krótszą trasę, co zmniejszy emisję dwutlenku węgla. Jednocześnie powstające u nas produkty Danfoss Saginomiya stanowią ważny element w procesie elektryfikacji, a także rozwoju pomp ciepła na rynku europejskim – informuje Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Poland

REKLAMA

– Obecnie w Grodzisku Mazowieckim produkujemy miniaturowe presostaty oraz wyłączniki ciśnieniowe do aplikacji chłodniczych z CO2, na licencji Saginomiya Seisakusho Inc. Na mocy ostatniej decyzji wkrótce rozszerzymy nasze portfolio o dwa kolejne produkty. Podobnie jak dotychczas w większości przypadków park maszynowy będzie budowany i dostosowany do naszych potrzeb, jak również proces produkcyjny będzie nadzorowany przez dedykowany personel Saginomiya Seisakusho – dodaje Piotr Sochacki, dyrektor produkcji.

Kampus Danfoss w Grodzisku Mazowieckim. Foto: Piotr Kopeć / danfoss.com
Kampus Danfoss w Grodzisku Mazowieckim. Foto: Piotr Kopeć / danfoss.com

Partnerstwo Danfoss i Saginomiya Seisakusho trwa od 20 lat w formie spółki joint venture. W przypadku Danfoss Saginomiya współpraca obu podmiotów opiera się na trzech filarach, gdzie w Grodzisku Mazowieckim jest realizowana produkcja.

Saginomiya zapewnia główny kanał dystrybucji produktów Danfoss w Japonii, a w kanałach sprzedaży Danfoss są sprzedawane produkty Saginomiya producentom OEM na rynku globalnym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA