Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał ze Spółką Medlog Poland należącą do grupy MSC umowę na 20-letnią dzierżawę nieruchomości gruntowych o łącznej powierzchni 59.787 metrów kwadratowych, z przeznaczeniem na prowadzenie depotu kontenerowego. Na zawarcie umowy dzierżawy zgodę wyraził Minister Infrastruktury oraz Walne Zgromadzenie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.
Spółka Medlog Poland obecna jest w Porcie Gdynia od 2021 roku, kiedy to zaczęła współpracę z terminalem BCT zapewniając obsługę serwisową kontenerów armatora MSC i nie tylko. W lipcu ubiegłego roku Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. ogłosił przetarg na dzierżawę blisko 6 ha w zachodniej części portu, z przeznaczeniem na prowadzenie depotu kontenerowego. Zwycięzcą drugiego etapu przetargu, prowadzonego po raz pierwszy w Porcie w formie licytacji elektronicznej, okazała się spółka Medlog Poland – zyskując tym samym możliwość prowadzenia działalności na znacznie większym terenie.
Ten globalny operator logistyczny kontynuuje swój dynamiczny rozwój, uruchamiając centra serwisowo-logistyczne w strategicznych, z punktu widzenia potrzeb rynku transportowego, miejscach na świecie. Dzięki obecności w ponad 80 krajach, zaangażowaniu swoich lokalnych ekspertów z branży kontenerowej oraz ponad 20 mln przeładowanych TEU zapewnia klientom najwyższy możliwy standard usług kontenerowych, takich jak: serwis techniczny, składowanie i przeładunki oraz usługi intermodalne.
Na terenie objętym dzierżawą Spółka Medlog Poland wybuduje nowoczesny depot kontenerowy, wyposażony m.in. w automatyczną bramę terminalową, halę do remontu kontenerów oraz stanowisko płukania kontenerów z obiegiem zamkniętym wody o wysokim standardzie ochrony środowiska naturalnego, a także zaplecze socjalno-biurowe dla pracowników.
– Cieszy nas fakt, że spółka Medlog Poland oraz Grupa MSC kontynuują i umacniają swoją obecność w Porcie Gdynia podejmując jednocześnie długofalowe inwestycje – mówi Piotr Gorzeński, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Jest to dowodem na to, że jesteśmy postrzegani przez światowej klasy operatorów logistycznych jako wiarygodny i perspektywiczny partner. – dodaje.

Źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.


![Ruszyła budowa 150-metrowego wieżowca AFI Tower w Warszawie [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE+FILM]](https://investmap.pl/_i/image/24/24/77336_100x70.jpg)
![Co się buduje w Katowice Airport? [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/196/68/660932_100x70.jpg)



![Komfortowe podróże koleją z Chorzowa przez Bytom do Nakła i Tarnowskich Gór [ZDJĘCIA+FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/226/98/685794_100x70.jpg)

![Grupa BMW Bońkowscy rozpoczyna budowę dwóch nowych salonów w Koszalinie i Wrocławiu [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/12/12/77324_100x70.jpg)
![Budowa wielkiego parku handlowego w Dzierżoniowie nabiera tempa [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/123/123/679291_100x70.jpg)
![W Szczecinie powstaje I etapu dużego, wielofunkcyjnego kompleksu Silver Garden [FILM+WIZUALZIACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/107/107/672875_100x70.png)
![[pomorskie] Port Gdynia z nowym terminalem promowym. Ogłoszono przetarg na wykonawcę](https://investmap.pl/_i/image/190/62/6590_100x70.jpg)

![Trzy hektary placu gotowe do użytkowania w Porcie Gdynia rok przed czasem [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/195/67/52163_100x70.jpg)

![[Trójmiasto] Budowa węzła integracyjnego w Gdyni-Chyloni weszła w kolejną fazę](https://investmap.pl/_i/image/123/123/49787_100x70.png)
![Vastint rusza z budową drugiego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/92/92/51548_100x70.jpeg)
![[Gdańsk/Gdynia] Ekspansja marki mercure w Polsce](https://investmap.pl/_i/image/193/65/1729_100x70.jpg)
![[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańsku](https://investmap.pl/_i/image/210/82/4562_100x70.jpg)
